Samsung nieko nenutiks, jei Apple procesorius gamins ne ji


Jau ne kartą girdėjome įvairius analitikus, ekspertus ir teminę žiniasklaidą kalbant apie didžiulę priešpriešą tarp Samsung ir Apple bei paskutiniosios ketinimus keršyti korėjiečiams, perkeliant mobilių procesorių gamybą į kitų kompanijų gamyklas (konkrečiai buvo minima taivaniečių TSMC). Nemažai spekuliacijų šia tema susiję ne tik apie tai, kada tai įvyks, tačiau ir kokios pasekmės laukia abiejų pusių, ypač Samsung kaip kontraktinio gamintojo. Juk tokio didelio užsakovo kaip Apple pasitraukimas turėtų smogti per korėjiečių finansus?

apple-a6-soc-560x200

Analitikai iš Digitimes Research linkę manyti, kad Apple procesorių gamybos užsakymų praradimas neįtakos Samsung Electronics veiklos ne tik finansiškai, tačiau ir kalbant apie gamybinių pajėgumų užimtumą. Pirmiausia viskas motyvuojama tuo, jog pačios Samsung mobili produkcija yra tikrai labai paklausi. Dabar Samsung sugeba pasigaminti tik aukščiausio lygio segmentui skirtų procesorių (čia galima paminėti flagmanus Galaxy S III ir Galaxy Note II), kurių bendras tiekimo lygis, neoficialiais duomenimis, 2012 m. sudarė apie 40 – 50 mln. vienetų.

Dabar savo išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių procesorių poreikiui patenkinti Samsung gali skirti apie 30% gamybinių pajėgumų, kai visa kita tenka atiduoti Apple užsakymams įgyvendinti. Jei šiemet Apple vis tik sugebės perkelti užsakymus į TSMC gamyklas ir visiškai nutrauktų atitinkamos produkcijos užsakymus, P. Korėjos gigantas, savo masiniuose ir vidutinio lygio gaminiuose naudojantis kitų kompanijų procesorius (Qualcomm, NVIDIA, Broadcom, ST-Ericsson, Marvell), galės savo poreikius didžiąja dalimi tenkinti pats. Planuojama, kad šiemet Samsung sau sugebės pagaminti apie 105 mln. procesorių, o tai atitinka maždaug 50% korėjiečių gamybinių pajėgumų. Ar tai įvyks didinant savo gamybines galias, o galbūt mažiau užsakant „iš šono“, kol kas nėra tiksliai žinoma.

Vienas komentaras

  1. Joakim parašė:

    Reik pripažinti, kad Samsung dalys tikrai geros ir pigios


Kitos kategorijos naujienos