Saulė – ne tik šviečia, bet ir aprūpina energija


DėmesioTai yra kompanijos pranešimas spaudai, už kurį atsako pati kompanija. www.faceit.lt neatsako už tokio pranešimo turinį bei jo jame esančios informacijos tikslumą.

——

Nepaisant ilgų žiemos vakarų ir tamsių naktų, Saulė išskiria neįtikėtinus energijos kiekius ir išlieka didžiausiu žmonėms prieinamu energijos šaltiniu. „Logitech“ inžinierių komanda, sukūrusi saulės energijos panaudojimu paremtą klaviatūrą „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“ ir dangtelį „Logitech Solar Keyboard Folio“, surinko neįtikėtinų faktų apie saulės energija paremtas galimybes ir kodėl tai yra svarbus energijos šaltinis net gilią žiemą.

logitech-wireless-solar-keyboard-k750

Tik įsivaizduokite, kad per vieną sekundę Saulės išskiria tokį energijos kiekį, kurio pakaktų visos Žemės poreikiams 500 tūkst. metų į priekį. O per vieną valandą mūsų planetos paviršių pasiekia pakankamas kiekis saulės spindulių, kurių energijos užtektų ištisus metus. Tad nieko stebėtino, kad saulės energija sparčiai virsta svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Tai itin pastebima tokiose šalyse kaip Vokietija, Ispanija ir Italija, kurios yra didžiausios saulės energijos naudotojos pasaulyje.

Prieš dvejus metus „Logitech“ sukūrė pirmąją pasaulyje saulės energiją naudojančią klaviatūrą „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“. Vėliau saulės energiją naudojančių produktų spektrą papildė planšetiniam kompiuteriui „iPad“ ir telefonui „iPhone“ skirti klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“ ir dangtelis su klaviatūra „Logitech Solar Keyboard Folio“.

Šie įrenginiai buvo sukurti tam, kad jais būtų galima patogiai ir greitai rinkti tekstą bei tuo pačiu metu išnaudoti saulės energijos galimybes. Be to, kiekvienas šių įrenginių gali būti įkraunamas bet kokio tipo šviesoje – prietemoje, šviečiant lempoms ar nuo kompiuterio ekrano švytėjimo. O integruotos baterijos reiškia, kad net ir visiškoje tamsoje šiais „Logitech“ produktais bus galima naudotis nuo trijų mėnesių iki dvejų metų.

Saulės energija ir milžiniškos jos galimybės:

  • Per vieną sekundę Saulė išskiria tokį kiekį energijos, kurio pakaktų dabartiniams visos Žemės planetos poreikiams patenkinti… 500 tūkst. metų į priekį.
  • …arba uždegti 4 trilijonus 100 vatų stiprumo elektros lempučių.
  • Per vieną valandą Žemės paviršių pasiekiančių saulės spindulių pakaktų, kad reikalinga energija visą planetą būtų galima aprūpinti ištisus metus.
  • Švedijos užimamo ploto (0,03 proc. viso planetos paviršiaus) pakaktų, kad jam tenkančios Saulės energijos kiekis visiškai patenkintų planetos poreikius.
  • Daugiausia pasitelkusios saulės energiją elektros pagamina Vokietija, Ispanija ir Italija.
  • Europoje šiuo metu yra 9 iš 15 didžiausių saulės energijos rinkų pasaulyje, o per praėjusius metus įrengtų saulės elektrinių kiekis Europoje sudarė beveik 30 proc. visų naujų elektros energijos gamybos pajėgumų.
  • Jeigu pasaulis pereitų prie „Logitech“ klaviatūrų su saulės baterijomis, per metus būtų galima sutaupyti 828 mln. baterijų. Jeigu šios baterijos būtų sudėtos viena ant kitos, jos 245 kartus viršytų Monblano viršukalnės aukštį.
  • Saulės energiją naudojantiems prietaisams dažnai net nereikalingi saulės spinduliai – iš tiesų net šviesa, sklindanti nuo kompiuterio ekrano, gali iš dalies įkrauti tokias klaviatūras kaip „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“ ar „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“

 

Saulės energiją naudoti pritaikyti „Logitech“ produktai:

Dangtelis su klaviatūra „Logitech Solar Keyboard Folio“

Dangtelis su klaviatūra „Logitech Solar Keyboard Folio“, skirtas trečiajam planšetinio kompiuterio „iPad“ ir „iPad 2“ modeliams, užtikrina patikimą lietiminio ekrano apsaugą ir akimirksniu gali virsti į patogų stovą su klaviatūra. Atidaromas dangtelis automatiškai pažadina „iPad“ kompiuterį iš miego būsenos, o naudojantis per „Bluetooth“ ryšį veikianti klaviatūra galima greitai surinkti tekstą ar atsakyti į elektroninius laiškus. Be to, net ir visiškoje tamsoje klaviatūra veikia iki dviejų metų laikotarpio.

Klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“

Klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“, skirta „Mac“ ir „iPad“ kompiuteriams bei telefonui „iPhone“, tuo pačiu metu leidžia prijungti iki trijų įrenginių ir keisti juos vos vieno mygtuko spustelėjimu. Plona, minimalistinės išvaizdos klaviatūra dera prie „Apple“ įrenginių estetinės išvaizdos, o integruotos saulės baterijos leidžia ją įkrauti nuo lempos ar kompiuterio ekrano šviesos.

Klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“

Klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“, turinti versijas tiek „Windows“, tiek „Mac“ sistemoms, yra vos 7,5 mm storio ir dera naudojama kartu su įprastu ar nešiojamuoju kompiuteriu. Nedidelis 2,4 GHz imtuvas yra praktiškai nepastebimas, todėl jį galima palikti nuolatos įjungtą į nešiojamojo kompiuterio USB lizdą. Be to, prie jis veiks ir su kitais priedais, pavyzdžiui, belaide pele ar papildoma skaičių klaviatūra.

Logitech_Infographic_Solar 2_LT__

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos