Hibridiniai Seagate SSHD pakeis 2.5” formato 7200 aps./min. HDD


Kompanija Seagate yra seniausias taip vadinamų hibridinių kietų diskų gamintojas. Pastarieji, kaip žinia, apjungia magnetines plokšteles ir NAND Flash atminties mikroschemas. Šiuo metu Seagate hibridiniai diskai jau skaičiuoja trečiąją kartą, o parodoje CES 2013 kompanija pademonstravo savo naujienų privalumus, rašo portalas CNet.

seagate_sshd

Dabartiniai nešiojamiems kompiuteriams skirti Seagate hibridiniai diskai, kurie turi iki 8 GB NAND Flash atminties, savo sparta gali varžytis su klasikiniais kietų diskų modeliais, kurių magnetinės plokštelės sukasi 7200 aps./min. sparta. Savo ruožtu, hibridiniuose kaupikliuose šis parametras apsiriboja 5400 aps./min. Jei atsižvelgtume, kad masinė tokių produktų gamyba leidžia sumažinti kainą iki $10-20 už vieną kaupiklį, tai Seagate sprendimas atsisakyti 2,5“ formato 7200 aps./min. kietų diskų atrodo visai logiškas.

Beje, gana greitai Seagate hibridinių kaupiklių asortimentas pasipildys ir 3,5“ formato sprendimais, kurių talpa neviršys 4 TB, o taip pat hibridiniais diskais, kurių korpuso storis sudaro 7 mm (šie bus skirti nešiojamiems kompiuteriams). Be to, Seagate ketina atsakyti į savo konkurento Western Digital (WD) išpuolį, kai visai neseniai buvo pademonstruotas ultrabookams skirtas kietas diskas su 5 mm storio korpusu. Norisi tikėti, kad tokia konkurencija privers kainas nusileisti kiek žemiau, nei jos yra dabar.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos