Išmaniųjų telefonų rinkoje geriausias perspektyvas turi Samsung


Galaxy S III išorės reklama šalia Seule esančios firminės Samsung parduotuvė (AFP nuotrauka)

Galaxy S III išorės reklama šalia Seule esančios firminės Samsung parduotuvė (AFP nuotrauka)

Kompanijos Samsung visuotinumas leidžia šiam elektronikos gigantui, kuris nespjauna ir į nebrangių išmaniųjų telefonų pusę, vadintis didžiausiu Azijos telefonų prekiniu ženklu. Šiame regione šalyse vystosi tikrai įspūdingais tempais, kad galėtų palaikyti tikrai rekordinę biudžetinių ir vidutinės klasės išmaniųjų telefonų paklausą, o šioje nišoje Samsung stipri tiek pat, kaip ir aukščiausių sprendimų kategorijoje.

Kompanija Apple kol kas nenori arba negali žaisti teritorijoje, kuri vadinama „mažos kainos“, ir tai rodo pavyzdys su iPad mini, kuriam buvo prognozuojama vos $250 kaina. Kompanija iš Kupertino uždirba pakankamai ir iš elitinių mobilių įrenginių. Tačiau tai nereiškia, jog taip bus amžinai. Anksčiau ar vėliau Apple atkreips dėmesį ir į nelabai turtingus vartotojus, o dienos šviesą gali išvysti netgi iPhone mini. Ar tai atsitiks šiemet, o galbūt kitąmet – šiuo atveju analitikų nuomonės skiriasi, tačiau vienu aspektu specialistai sutaria – be „$200“ išmaniojo telefono Apple ir toliau praradinės rinkos dalį, tuo tarpu Samsung ją tik didins.

Naujienų agentūra Reuters praneša, jog Samsung rinkos dalis išmaniųjų telefonų segmente 2013 m. turėtų padidėti nuo 31% iki 33%. Korporacijos Apple dalis, jei ji ir toliau laikysis elitinių mobilių įrenginių krypties, padidės vos vienu procentiniu punktu – nuo 20% iki 21%. Kaip matyti, dinamika nėra Apple naudai. Kalbant apie absoliučias tiekimo apimtis, 2013 m. Samsung gali išleisti 290 mln. išmaniųjų telefonų, tuo tarpu Apple – 180 mln. Lyginant su 2012 m., augimo apimtys Samsung atveju sudarys 35%, tuo tarpu Apple – 33%.

Tokia arši kova tarp didžiausių pasaulyje išmaniųjų telefonų tiekėjų privertė sutrumpėti mobilių įrenginių atnaujinimo ciklui, o funkcionalumui plėstis visais įmanomais būdais – nuo aparatinės iki programinės įrangos srities. Pavyzdžiui, viso to patvirtinimu galima laikyti informaciją, jog kompanija Apple naująjį iPhone (ar tai būtų iPhone 5S, o galbūt ir iPhone 6) jau testuoja, o jo pristatymas gali įvykti šių metų gegužės arba birželio mėnesį. Kompanija Samsung taip pat ruošia vasaros naujieną – Galaxy S IV, o taip pat visą spektrą žemos ir vidutinės klasės įrenginių. Tokiu būdu, jei į mobilaus įrenginio pasirinkimą žiūrėtume be fanatizmo, atsiveriančios vartotojui galimybės tikrai turi džiuginti.

Vienas komentaras

  1. bitas parašė:

    Nors tas nuolatinis atnaujinimas vartotojų nežavi, tačiau reikia pripažinti, kad Samsungas darbuojasi stebėtinai.


Kitos kategorijos naujienos