Sony užpatentavo pirštų kaip ginklo naudojimo būdą


Turbūt ne kartą matėme, kaip vaikai (berniukai) žaidžia karą, o vietoj žaislinių ginklų naudoja savo pirštus, kurių rodomasis atstoja vamzdį, o nykštys – gaiduką. Viskas paprasta ir žinoma iki skausmo, o jei tai žino net vaikai, kodėl gi nepabandžius šios pirštų kombinacijos panaudoti ir sąveikaujant su interaktyviais video bei  kompiuteriniais žaidimais.

Štai kompanija Sony sugalvojo užregistruoti būtent tokį patentą, kuris apjungia pirštų kombinacijas kaip virtualių ginklų naudojimą įvairiuose žaidimuose. Reikia pripažinti, kad japonai aktyviai dalyvavo registruojant naujus patentus šia tema, taigi galima spėti, kad Sony ruošiasi greitu metu anonsuoti kažką panašaus į firminį Kinect, kuriame yra integruotos kameros, gebančios atpažinti įvairius vartotojų judesius.

fingers-as-a-gun-patent

Japonų kompanijos pateiktame dokumente teigiama, jog „žaidėjas, pavyzdžiui, gali šaudyti įvairių gestų dėka, o jo rankos padėties pokyčiai gali būti atvaizduojami ekrane kaip ginklo lokacijos keitimas“. Aišku, visa tai gaubs ir speciali garsinė aplinka, kuri padėtų vaizdo kamerai matyti „ginklą“ už kliūčių ar sienų kampų, pasitelkiant garso bangas. Šiuo metu Microsoft kontrolerio Kinect kameros veikia infraraudonųjų spindulių diapazone, o tai kiek riboja funkcionalumą, taigi japonai gali sugalvoti ką nors pažangesnio.

Kompanija Sony puikiai žino, jog su naujos kartos Microsoft žaidimų konsolės XBOX 720 pasirodymu vartotojus pasieks ir naujas Kinect kontroleris, kuris žymiai tiksliau seks vartotojų judesius. Žinant Kinect populiarumą (ir ne tik žaidimų sferoje), japonai tikrai nori pasiūlyti savo analogą, kuris neleistų konkurentui įgauti pranašumo. Antra vertus, Sony nebus pirmoji tokių kontrolerių rinkoje, tad Microsoft, jei tik sugalvos, kad taip reikia, gali imtis jau išbandytų kovos su konkurentai priemonių – patentinio bylinėjimosi, o tai, atsižvelgiant į ne pačius geriausius kompanijai Sony laikus, nesukeltų didelio džiaugsmo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos