Sony VAIO S apžvalga: japonų universalas su Windows 8


sony-vaio-s-front

Po truputį, lėtai lėtai, bet pagaliau iki mūsų laboratorijos atsliuogė ir kompanijos Sony produkcija. Šį kartą turime garbės susipažinti su nešiojamu kompiuteriu Sony VAIO S, kuris gavo Intel Ivy Bridge platformą, nVidia Kepler architektūros diskretinę vaizdo plokštę ir pačią šviežiausią Microsoft operacinę sistemą Windows 8. Kaip mums sekėsi draugauti su šiuo japonų universalu, pamatysime vėliau, o dabar – apie aparatines charakteristikas.

Nešiojamo kompiuterio Sony VAIO S techninės specifikacijos:

Charakteristikos Sony VAIO S (SVS151)
Mikroschemų rinkinys Intel HM77 (Panther Point)
BIOS / versija Insyde Corp. R0080C8 (31/08/2012 )
Procesorius Intel Core i5-3210M @ 2.50 / 3.10 GHz
L2  / L3 spartinančioji atmintis 2 x 256 KB / 3 MB
Branduolys / technologija Ivy Bridge / 22 nm
Operatyvioji atmintis 1x 4096 MB + 1x 2048 MB
Atminties taktinis dažnis / tipas 1333 MHz / DDR3 SDRAM
Ekranas / raiška 15.6″ / 1920 x 1080
Grafinis procesorius (GPU) Intel HD Graphics 4000 / nVidia GeForce GT 640M LE
Video atminties kiekis VRAM / 1 GB DDR3
Grafinio procesoriaus dažniai 350 @ 1100 MHz / 500 @ 650 MHz
Kietas diskas / formatas Toshiba MK6459GSXP / 2,5″
Kieto disko talpa 640 GB
Sąsaja SATA-II
Greitis 5400 rpm
Optinių diskų įrenginys Matshita DVD-RAM UJ8A7AS
Garso posistemė Realtek HD Audio
LAN kontroleris RealTek RTL8168/8111 Gigabit Ethernet
Wi-Fi modulis / standartų palaikymas Intel Centrino Advanced-N 6235
Garsiakalbiai / mikrofonas yra / yra
Atminties kortelių skaitytuvas Realtek PCIe Card Reader SD / MS Duo
USB 2.0 / USB 3.0 / eSATA / IEEE1394 / IrDA 1 / 2 / 0 / 0 / 0
Modemas / LAN / Wi-Fi / Bluetooth/ WiMAX 0 / 1 / 1 / 1 / 0
Vaizdo išvestys: D-Sub / DVI / HDMI / DP 1 / 0 / 1 / 0
Pirštų atspaudų skeneris yra
WEB kamera yra
Maitinimo blokas AC/DC 100 – 240 V, 1,1 A, 50-60 Hz / 19,5 V, 4,7 A / 91,65 W
Baterijos tipas / talpa Li-Ion / 4400 mAh
Nešiojamo kompiuterio matmenys 378,5 x 254 x 25,4 mm
Svoris 1,95 kg
Operacinė sistema Windows 8 64bit

 

Komplektacija

Kaip jau tapo įprasta, nešiojamų kompiuterių gamintojai šiais laikais retai lepina vartotojus turtinga komplektacija, taigi ir iš Sony VAIO S pakuotės turinio išskirti nėra ką: be nešiojamo kompiuterio ir pakrovėjo rasite knygutes „Greitas pradžios vadovas“, „Saugos nuostatos ir palaikymo informacija“, „Atkūrimo, atsarginio kopijavimo ir trikčių šalinimo vadovas“, o taip pat spalvotų lankstinuką „Windows 8 darbo pradžia“, kuris turėtų būti naudingas tiems, kas pirmą kartą susidūrė su naujausia Microsoft operacine sistema. Galiausiai dar viena knygutė papasakos apie Sony VAIO nešiojamų kompiuterių garantinius centrus visame pasaulyje (tik ar kas nors su savimi keliaudamas pasiima ir tokias vartotojo instrukcijas, čia jau kitas klausimas).

Jokių laikmenų, kaip jau tapo įprasta, komplekte nebuvo (visa programinė įranga – tiek operacinei sistemai atstatyti failai, tiek ir tvarkyklės – yra kompiuterio kietame diske, paslėptame skirsnyje). Aišku, jei galvojate apie ateitį, turbūt pasinaudosite Sony VAIO Care programine įranga, kuri leis susikurti atsarginę sistemos kopiją optinėse, USB laikmenose ar išoriniuose kietuose diskuose (šiuo atveju prireiks apie 21 GB laisvos vietos).

Gamintojo puslapyje galima rasti tvarkykles, skirtas operacinėms sistemos Windows 7 64-bit ir Windows 8 64-bit (kodėl tik 64 bitų? Vienas iš atsakymų slypi po šio nešiojamo kompiuterio „kapotu“, tačiau apie tai papasakosime kiek vėliau).

Komplekte rastas VPG-AC19V32 maitinimo adapteris (19.5 V; 4.7A), taigi turime nestandartinius 91.65 W. Galingesnio šiuo atveju ir nereikia: komplektuojančios dalys yra vidutinio galingumo, nieko ekstra galingo papildomai neįdėta. Testų metu adapteris veikė be jokių nesklandumų, neperkaitinėjo net ir maksimalios sistemos apkrovos metu.

Eksterjeras: dizainas ir ergonomika

Išorinis ekrano dangtis yra sidabrinės spalvos, matinis, taigi dėl pirštų atspaudų ir kitokių riebalinių dalykų palikimą galima nesijaudinti – per tą laiką, kiek šis Sony produktas buvo mūsų rankose, išsimurzinti tikrai nespėjo. Iš tikrųjų pagirtinas sprendimas, ypač tiems, kurie nešiojamą kompiuterį naudoja pagal vieną iš tiesioginių paskirčių – nešiojasi, o kartu galima prisiminti, kad Sony VAIO neretai renkasi ir verslo žmonės, kuriems įvaizdis taip pat yra labai svarbu.

IMG_7790

Apatinė dalis aušinimo angų gausa pasigirti visiškai negali. Pačioje apačioje esančias skylutes tokiomis pavadinti labai sunku, nors jos galbūt ir atlieka vėsaus oro tiekimo funkciją. Pat patį viduryje yra guma pridengtos jungtys, kurių dėka galima prijungti docking-stotelę su papildoma baterija (patiks tiems, kam reikia tikrai ilgo baterijos darbo laiko).

IMG_7792

Nuėmus apatinį dangtelį, kairėje pusėje matome kietą diską (keičiamas atsukus keturis varžtelius), operatyvios atminties modulį ir 4400 mAh talpos bateriją. Beje, baterija, anot diagnostinių programų, yra 4800 mAh talpos. Pati baterija yra keičiama, taigi pasibaigus jos tarnavimo laikui, jokių problemų su jos pakeitimu kilti neturėtų.

IMG_7841

Dabar įdomioji dalis. Jei buvo atidūs, turėjote matyti, kad šis nešiojamas kompiuteris turi 6 GB DDR3 operatyvios atminties, tačiau pastraipoje prieš tai paminėtas operatyvios atminties modulis vienaskaitos forma. Taip, apie 6 GB viename modulyje vargiai kas nors girdėjo, o kaip yra iš tikrųjų, galima pamatyti žemiau pateiktoje nuotraukoje:

IMG_7845

Kaip matome, DIMM lizdas yra tik vienas, o jame įdiegtas 2 GB DDR3 modulis (gamintojas – Samsung). Visos kitos mikroschemos (4 GB) įlituoti tiesiai į pagrindę plokštę, taigi gedimo atveju teks būtinai kreiptis į garantinio aptarnavimo servisą. DRAM modulių gedimai, kaip rodo praktika, yra retesni, nei kietų diskų, tačiau vietoj galimybės pašalinti gedimą tą pačią dieną teks laukti kiek ilgiau.

Priekinėje briaunoje dešinėje pusėje yra tik indikatoriai, kurie parodo, ar įjungtas maitinimas, kieto disko aktyvumą, Wi-Fi modulio būseną (įjungtas/išjungtas).

IMG_7812

Kairėje pusėje rasime „Slot-in“ tipo optinių diskų įrenginį, Kensington jungtį (jei kas nors sugalvos kompiuterį prirakinti prie darbo vietoje esančio stalo), taip pat standartinius 3,5 mm mikrofono ir ausinių lizdus.

IMG_7787

Dešinėje pusėje atrasime (iš kairės į dešinę): Memory Stick Duo atminties kortelių skaitytuvą, SD kortelių skaitytuvą, Gigabit Ethernet, D-SuB ir HDMI vaizdo išvestis, kelias USB 3.0 ir vieną USB 2.0, taip pat maitinimo lizdą. Reikia pripažinti, kad toks periferinių jungčių išdėstymas labiau patiks kairiarankiams.

IMG_7785

Nugarinėje dalyje per patį vidurį rasime aušinimo angą, per kurią karštas oras ventiliatoriaus išpučiamas laukan. Reikia pastebėti, kad išmetamoji anga neužima visus nugarinės dalies briaunos plokštumos, iš viršaus riboja plastikas, taigi galima spėti, jog toks sprendimas nebus labai efektyvus (o galbūt ir klystame). Ar tai tiesa, pamatysime temperatūrų matavimo metu.

IMG_7799

Sony VAIO S klaviatūra yra pilna, t.y. dešinėje pusėje rasime ir skaičių bloką. Krypčių klavišai yra kiek išskirti iš bendro konteksto, kairėje apačioje pusėje yra „Ctrl“, o ne „Fn“ mygtukas, pati klaviatūra laikosi tvirtai, prasėdimų dėl po ja esančių tuštumų nėra. Mygtukai yra salelių tipo, jų paspaudimas ir suveikimas – užtikrintas. Reikia pripažinti, kad tai yra viena iš patogiausių klaviatūrų, su kuriomis kada nors teko dirbti.

Taip pat matome vis populiarėjantį vientisą lietimui jautrų laukelį, kuriame nėra atskirų kairio ir dešinio mygtukų. Lietimui jautrus paviršius tikrai didelis, jo veikimo plotą galima apriboti atitinkamos programinės įrangos dėka, kad spausdinant vidinės delno dalys nekontaktuotų su lietimui jautraus laukelio šoninėmis dalimis ir neleistų pelės kursoriui savavališkai keisti savo poziciją.

IMG_7801

Tiesa, pats laukelis vis tik nėra jau toks jautrus, tad kartais tekdavo dvigubą paspaudimą pakartoti keletą kartų, taigi su šiuo nešiojamu kompiuteriu vis tik rekomenduojame naudoti pelę, kadangi net ir firminės programinės įrangos dėka nepavyko pasiekti norimo rezultato nei su Windows 8, nei su Windows 7 (su naujausia Microsoft operacine sistema testų metu apskritai lietimui jautrus laukelis kartais apskritai atsisakydavo veikti, tad pelė tapdavo būtinu atributu, tačiau reikia tikėtis, kad tai tik tvarkyklių bėdos).

Erdvė virš klaviatūros, palyginus su prieš tai testuotais nešiojamais kompiuteriais, yra tikrai turtinga. Čia matome optinių diskų įrenginio klavišą, garsiakalbių nišą, taip pat slinktį „Stamina/Speed“, kurios dėka galime aktyvuoti integruotą į Intel procesorių grafiką (kartu apriboti procesoriaus taktinį dažnį) arba diskretinę vaizdo plokštę nVidia GeForce GT 640M LE. Deja, bet testų metu nepavyko išgauti norimo efekto – baterijos darbo laikas abiejuose režimuose praktiškai nesiskyrė.

IMG_7804

Taip pat yra trys sistemos būsenos indikatoriais bei apšvietimo indikatorius, kurio dėka reguliuojamas ne tik ekrano apšvietimo lygis, tačiau ir įjungiamas/išjungiamas klaviatūros LED pašvietimas. Visą šį funkcionalumą galima reguliuoti su firmine programine įranga.

Viršutinėje dešinėje pusėje matome pirštų atspaudų skaitytuvą, mygtukus „Assist“, „Web“ ir „VAIO“ klavišai, garsiakalbių ertmė ir nešiojamo kompiuterio įjungimas mygtukas. Įdomiausias čia pasirodė mygtukas „Assist“, turintys gana platų funkcionalumą, tačiau apjungia tokias funkcijas, kurios galėtų būti paliktos ten, kur jos būna įprastai.

IMG_7803

Kad būtų aiškiau, paminėsime, kad norėdami įeiti į BIOS nustatymus ar pasirinkti krovimosi iš kokio nors įrenginio (kieto disko, optinės laikmenos, USB kaupiklio ir t.t.) eiliškumą, nebandykite savo kantrybės ir pamirškite F1 – F12, Del ir kitus mygtukus – jie tikrai nepadės. Iš pradžių teks išjungti nešiojamą kompiuterį, tada paspausti mygtuką „Assist“ ir tik tada galėsite pasirinkti – norite įeiti į BIOS, nustatyti krovimosi eiliškumą ar tiesiog atstatyti sistemą iš gamintojo sukurtos atsarginės kopijos.

Dar vienas subtilus dalykas: jei norėsite krovimosi procedūrą pradėti iš optinio disko ar USB laikmenos, teks per BIOS išjungti režimą „UEFI“, kitaip operacinė sistema bandė krautis tik iš kieto disko. Taigi reikia pripažinti, kad japonai, nors ir gali daryti kokybiškai, kartais vis tik persistengia.

Sony VAIO S turi 15,6“ įstrižainės ekraną, tačiau korpuso storis kelia tikrai pozityvius jausmus: priekinė ir galinė dalys yra vienodos – 25,4 mm.

IMG_7830

Priekinė dalis (viršuje) ir nugarinė dalis (apačioje)

IMG_7827

Priminsime, kad ultrabooko maksimalus storis sudaro 21 mm (ir nė dešimtąja dalimi daugiau). Tokiu būdu, Sony VAIO S iki šio vardo trūksta kiek daugiau nei 4 mm. Tikrai teigiamas momentas yra nešiojamo kompiuterio svoris, kuris neviršija 2 kg.

Techniniai parametrai

Apžvalgos pradžioje jau galėjome matyti specifikacijų lentelę, tad dabar trumpai apžvelgsime pagrindinius komponentus.

cpu-z-idle-vaio-s

cpu-z-load-vaio-s

Ivy Bridge architektūros procesorius Intel Core i5-3210M, gamintojo teigimu, gali padidinti taktinį dažnį iki 3,1 GHz, tačiau testų metu (bandant apkrauti tiek visus, tiek vieną branduolį) pavyko pamatyti tik 2,9 GHz. Minimalus dažnis sudaro 1,2 GHz. Įtampa reguliuojama nuo 0,846 V iki 0,946 V.

gpu-z-gt640m-le gpu-z-hd4000

Grafikos posistemę sudaro gerai pažįstamas Intel HD Graphics 4000 (GT2), integruotas į procesorių. Intel grafika ramybės metu taktinį dažnį „numeta“ iki 650 MHz, tuo tarpu maksimaliu apkrovimu funkcionuoju 1050 MHz dažniu. Viskas pagal Intel numatytus standartus, jokių nukrypimų. Savo ruožtu, diskretinė grafika – tai Kepler architektūros nVidia GeForce GT 640M LE (GK107). Tai nėra tas sprendimas, kuris leistų pilnai mėgautis žaidimais, esant Full HD raiškai, tačiau vidutiniai kokybės nustatymai ir 1366 x 768 raiška šiam nVidia vidutiniokai tikrai įkandami.

Trumpai apie kietą diską: įdiegtas Toshiba gamybos 640 GB talpos SATA-II kaupiklis MK6459GSXP (8 MB spartinančioji atmintis; 5400 aps./min.) su maksimaliu 4,5 W TDP. Apie kieto disko darbo ypatumus bei akustinius parametrus pakalbėsime testų eigoje.

Produktyvumo testai

Spartos testuose mūsų herojų Sony VAIO S palyginsime su kitais nešiojamais kompiuteriais, kurie turi silpnesnius/galingesnius komponentus, tokiu būdu, galėsime pamatyti tiek maksimalų produktyvumo lygį, tiek ir kainos/spartos santykį.

 • Memories“ – testas yra skirtas išmatuoti sistemos produktyvumą, dirbant su skaitmeninėmis fotografijomis bei vaizdine medžiaga;
 • TV and Movies“ – aukštos raiškos vaizdinės medžiagos atkūrimas ir perkodavimas;
 • Gaming“ – matuojamas produktyvumas įvairiose 3D programose;
 • Music“ – įvairių garso formatų perkodavimas;
 • Communications“ – WEB resursų lankymas, darbas su el. paštu ir IP telefonijos naudojimas;
 • Productivity“ – dar viena nesudėtinga užduotis, kurioje modeliuojamas darbas su tipinėmis biuro programomis;
 • HDD“ – paskutinis testas, matuojantis tik duomenų kaupiklių posistemės darbą.

pcmark-vantage-vaio-s

PCMark Vantage parodė, kad Sony VAIO S produktyvumas yra tikrai aukštame lygyje. Kartu galime matyti, kad šiame teste nėra labai didelio skirtumo tarp Ivy Bridge architektūrų dviejų branduolių Core i5 ir keturių branduolių Core i7. Labai didelės įtakos čia turi taktinių dažnių skirtumai, ypač jei programos neoptimizuotos branduolių skaičiui. Skirtumas tarp Pentium/Core i3 (tarp šių skirtumai, esant tam pačiam dažniui, praktiškai minimalūs) ir Core i5 gali siekti nuo 40% iki 90%.

3dmark06-vaio-s

3dmark11-vaio-s

3dmark-vantage-vaio-s

Futuremark testuose palyginome dabartinį herojų GeForce GT 640M LE (GK107), GeForce GT 650M (GK107) ir GeForce GT 630M (GF108). Skirtumai tarp Kepler modelių yra tik taktinis dažnis (500 MHz prieš 835 MHz), tuo tarpu tarp GK107 ir GF108 – CUDA branduolių skaičius (384 prieš 96), taktiniai dažniai (500 MHz prieš 660 MHz) ir t.t. Turbūt bene geriausiai grafikos posistemės darbą atspindi 3DMark 11 kaip naujausias testinis paketas, ne taip smarkiai atsižvelgiantis yra procesoriaus spartą, kaip 3DMark 06. Galima matyti, jog galingesnis CPU ir lėtesnis (teoriškai) GPU leidžia pasiekti to paties rezultato, kaip ir lėtesnis CPU bei spartesnis (teoriškai) GPU.

unigine-3-0-vaio-s

Unigine Heaven yra artimesnis realybei testinis paketas, kuris leidžia aiškiau pamatyti skirtumas tarp grafinių adapterių. Galime matyti, kad GeForce GT640M LE su 4x didesniu CUDA branduolių skaičiumi, bet mažesniu taktiniu dažniu minimaliai pirmauja prieš Fermi kartos atstovą.

DirectX 11 palaikantis Sniper Elite V2 rodo, kad šiuolaikinės šaudyklės Sony VAIO S esančiam smarkiai sulėtintam GK107 nėra jau tokios įkandamos – minimalus kadrų per sekundę skaičius nėra komfortiškas, jau nekalbant apie Full HD raiška, kurią (kaip žinome iš ASUS N56VZ apžvalgos) sunkiai įveikia ir GeForce GT 650M (GK107). Antra vertus, nereikliems žaidimams (RGP, lenktynių ir sporto stimuliatoriai ir pan.) GeForce GT 640M LE produktyvumo lygio turėtų užtekti.

sniper-v2-vaio-s

Taip pat buvo atliktas testas, pasitelkiant programą Adobe Lightroom 4.2. Testas numato 10 megapikselių RAW formato nuotraukų (79 vienetai, bendra apimtis – 1 GB) eksportavimą į JPEG (kokybė – 100%).

adobe-lightroom-vaio-s

Kadangi tau naujas testas mūsų apžvalgose, palyginimui teko pasinaudoti stacionariu 4 branduolių Intel Core i5-2300 2.8 GHz procesoriumi ir neseniai apžvalgose pabuvojusiu ASUS X501 su Intel Pentium B970 (2.3 GHz). Kadangi maksimalios apkrovos metu Core i5-3210M dirba 2,9 GHz dažniu (visi branduoliai), galima sakyti, kad skirtumas tarp jo ir stacionaraus yra nedideli architektūriniai skirtumai bei branduolių skaičius. Taigi galima konstatuoti, reikia pripažinti, kad Sony VAIO S pasirodė tikrai šauniai – atsilikimas nuo stacionaraus Quad Core sudarė 56%. Taigi dirbantys su nuotraukomis vartotojai turėtų atkreipti į tai dėmesį, rinkdamiesi nešiojamą kompiuterį.

Cinebench paketas leidžia įvertinti sistemos galimybes, dirbant su 3D grafika. OpenGL testas įvertina grafikos  posistemės darbą, tuo tarpu „Rendering“ testas – procesoriaus produktyvumo lygį (vieno ir visų branduolių). Čia viskas labai paprasta: nugali tas, kas turi kuo galingesnį grafinį ir centrinį procesorių (pastarasis – dirbti kuo didesniu dažniu ir turėti kuo daugiau branduolių).

cinebench-r11-5-vaio-s

Kitas testas – vaizdinės medžiagos perkovadimas į H.264 formatą, pasinaudojant testu x264 HD Benchmark 5.0.1. Naudojamas MPEG-2 formato failas (HD 1080p; 20 MB/s). Pastarasis testas yra gana aktualus, kadangi jame naudojamas x264 kodekas sutinkamas bene visuose populiariausiuose perkodavimo programose, tokiuose kaip VirtualDub, HandBrake, MeGUI ir kitose.

x264-hd-bench-vaio-s

Aukštos raiškos vaizdinės medžiagos perkodavimas mėgsta didelį branduolių skaičių (ypač antrasis etapas – 2nd Pass), o kartu nemaišo ir kuo didesnis taktinis dažnis, tad ketinantiems dirbti su tokiomis programomis reikia tai turėti omenyje.

truecrypt-7-1-a-vaio-s

Gaip pat neretas atvejis, kai susiduriama su kriptografine apkrova. Tokį scenarijų neblogai įvertina programa TrueCrypt, o iš šio paketo naudojamas „AES-Twofish-Serpent“ šifravimo algoritmas. Pastaroji programa ne tik puikiai išnaudoja bet kokį branduolį skaičių, tačiau gali pasinaudoti ir į procesorius integruotu AES šifravimo funkcionalumu (jei šis yra aktyvuotas). Tai puikiai matosi tarp „neoptimizuoto“ Intel Pentium ir šia galimybe apdovanoto Core i5. Aišku, laimi tas, kas turi daugiausia branduolių, tačiau ir čia matosi architektūrų kartų skirtumai.

hdtune-vaio-s

Sony VAIO S įdiegtas Toshiba kietas diskas, tiesą sakant, niekuo nesužavėjo. Apskritai reikia pripažinti, kad paskutiniu metu nešiojamuose kompiuteriuose naudojami HDD nustojo progresuoti, o vis dažniau pasitaiko su ne itin optimizuota programine įranga (firmware). Pastarųjų kaupiklių serijos sparta (netikėtai pavyko gauti kiek senesnį, tačiau analogiškos talpos modelį) suprastėjo – kompiuteryje buvęs Toshiba modelis iš Filipinų parodė, jog sumažėjo duomenų skaitymo greitis, padidėjo prieigos laikas, mažesnis ir duomenų pralaidumo rodiklis, tuo tarpu toks pats Toshiba modelis, bet senesnis ir iš Tailando, galėjo pasigirti geresniais parametrais. Kas kaltas – prasta programinė įranga ar suprastėję komponentai – paliksime spręsti pačiam gamintojui.

Garso posistemė

Šioje srityje Sony VAIO S, kad ir kaip būtų keista, negalėjo niekuo pasigirti. Net ir įdiegtas Dolby Surround technologijos palaikymas situacijos nepagerino, kadangi garso lygis nereiškia kokybės. Žemų dažnių čia tikrai neišgirsite, tačiau negalima pasakyti, kad buvome sužavėti viduriniais dažniais. Bet kokiu atveju, ketinantiems įsigyti šį nešiojamą kompiuterį, iš karto rekomenduojame skirti papildomus vieną – kelis šimtus litų garso kolonėlėms. Kartu reikia pripažinti, kad apie garso posistemę gamintojas, matyt, galvojo mažiausiai, t.y. visa tai neprioritetinis dalykas.

Autonominio darbo laikas ir temperatūros

Autonominio darbo laikas – viena iš pagrindinių mobilaus kompiuterio charakteristikų, o kartais tai net svarbiau, nei produktyvumas, todėl šio parametro matavimui dedikuojamas atskira skiltis. Testas buvo atliekamas su programa Battery Eater Pro. Testų metu buvo išjungti Sleep, Standby ir Hibernate režimai.

 • Baterijos darbo laikas:

battery-time-vaio-s

Sony VAIO S baterija, anot gamintojo markiruotės ant pačios baterijos, yra 4400 mAh, o jos darbo laikas yra atitinkamame lygmenyje: dokumentų/el. knygų skaitymas truks apie 4,5 val., dirbti su biuro programomis/naršyti internete galima apie 3,5 val., žiūrėti filmus bus galima beveik 4 val. Tiesa, visiškai šokiravo labai prastas pasirodymas maksimalios apkrovos metu – vos 46 minutės. Tai yra vienas prasčiausių pasirodymų mūsų laboratorijoje, taigi iš čia peršasi išvada, kad kelionėje pažaisti galėsite tikrai neilgai.

 • Temperatūrų matavimai:

temps-vaio-s

Pastarojo testo metu temperatūra patalpoje sudarė +21 oC.

Nešiojamo kompiuterio aušinimo sistema pagrindiniams komponentams kritinės temperatūros viršyti neleido, tačiau reikia pastebėti, kad visa tai padaryti vartotojo ausų sąskaita. Esant maksimalioms apkrovoms, ventiliatoriaus skleidžiamas garsas tikrai gerai girdima, ir panašu, kad aušinimo sistema darbavosi ties savo galimybių riba, o tai rodo išpučiamo karšto oro maksimali temperatūra, taip pat gana dideli korpuso įkaitimo rodikliai.

Aišku, vartotojui nusideginti nieko nepavyks, kadangi iš žemiau pateiktų nuotraukų matyti, kad karčiausiai yra priekinėje vidurinėje dalyje. Bendrai paėmus, japonų gamintojui vis tik norisi palinkėti įdiegti efektyvesnę ir šiek tiek tylesnę aušinimo sistemą, juo labiau, kad vis tik kalbame apie vidutinės klasės nešiojamą kompiuterį.

bottom-temps-vaio-s

Korpuso temperatūros apkrovos metu

top-temps-vaio-s

Apskritai Sony VAIO S aušinimo sistemos triukšmo lygis, dirbant su biuro programomis, naršant Internete, žiūrint filmą ar klausantis muzikos nėra įkyrus. Ventiliatorius veikia nuolat, jis girdimas kartu su kietu disku, tačiau yra  komfortiškame lygmenyje. Taigi jei gamintojas pasistengtų su galingesne aušinimo sistema, būtų galima to pasiekti ir esant didesnėms apkrovoms.

Sony VAIO S privalumai ir trūkumai:

Privalumai:

 • Didelis produktyvumo lygis ne tik atliekant įprastus darbus (Internetas, biuro programos, muzika, filmai), tačiau ir dirbant su garso bei vaizdine medžiaga;
 • Labai patogi klaviatūra, leisianti be didelių problemų persėsti nuo stacionarios versijos;
 • Platus periferinių jungčių pasirinkimas;
 • Didelės raiškos (Full HD) ekranas su tikrai padoriais matymo kampais;
 • Matinis, malonaus dizaino paviršius, išlaikantis savo prekinę išvaizdą net ir po ilgo naudojimosi laikotarpio.

Trūkumai:

 • Šiek tiek žemesnio nei vidutinio lygio garso posistemė (jaučiasi netgi vidutinių dažnių trūkumas);
 • Lietimui jautrus laukelis ne visuomet sureaguoja į dvigubą paspaudimą (tam tikros tvarkyklių problemos operacinėje sistemoje Windows 8, kurios ateityje turėtų būti išspręstos);
 • Blizgus ekranas (nekritiška, jei nėra stipraus šviesos šaltinio iš šono ar nugaros);
 • Ne itin sėkmingas periferinių jungčių išdėstymas;

Ypatumai:

 • Gana garsiai veikianti aušinimo sistema didelių procesoriaus ir/arba vaizdo plokštės apkrovimo metu, tačiau dirbant įprastu režimu su biuro programomis, naršant Internete, žiūrint filmus, akustinis lygis komfortiškas.
 • Praktiškai nesimato skirtumų tarp energijos taupymo režimų „Stamina/Speed“.

Išvados

Sony VAIO S paliko tikrai universalaus nešiojamo kompiuterio įspūdį. Standartinis 15,6“ įstrižainės ekranas su Full HD (1920 x 1080) raiška tikrai gerais matymo kampais leidžia ne tik „apsiginkluoti“ biuro programomis ar naršyti Internete, tačiau ir dirbti su fotografijomis ar vaizdine medžiaga, vidutinės klasės diskretinė vaizdo plokštė leis pasimėgauti ir žaidimais (tiesa, su ne pačiais aukščiausiais kokybės ir raiškos nustatymais). Periferinių jungčių įvairovė apima absoliučią daugumą ne tik eilinio vartotojo, tačiau ir verslo atstovų poreikių. Patrauklus dizainas dėl naudojamų medžiagų ir spalvų toks išliks tikrai ilgam, tuo tarp patogi klaviatūra suteiks vieną malonumą.

Aišku, neapsiėjo ir be šaukšto deguto medaus statinėje. Pirmiausia, nesužavėjo garso posistemė, kuri tokio lygio nešiojamame kompiuteryje (ypač turint omenyje, kad tai yra Sony) galėtų skambėti tikrai kokybiškiau. Taip pat tam tikrų problemų kilo ir su lietimui kartais nelabai jautriu laukeliu (buvo ir netikėtų atsisakymų veikti, tačiau čia reikėtų daugiau kaltinti Windows 8 skirtas tvarkykles, kadangi Windows 7 aplinkoje nesklandumų nebuvo). Jei dažnai bus naudojamos periferinės jungtys, gali kilti nepatogumų dešiniarankiams dėl styrančių tinklo, HDMI, USB kabelių. Žinoma, dar galėtų būti atlikta šiek tiek korekcijų aušinimo sistemos srityje, o kartu suteikta paprastesnė prieiga prie BIOS nustatymų.

Summa summarum, Sony VAIO S – tai tikrai universalus nešiojamas kompiuteris, kuris dėl savo visapusiškumo turi neabejotinų privalumų, tačiau nesugebėjo išvengti ir trūkumų. Ir čia reikia eilinį kartą pastebėti, jog tobulumui ribų nėra: gerinant vieną sritį, kažkur kažką tenka paaukoti. Tokiu būdu, viską į savo vietas sustatys tik kaina ir konkurentų pasiūlymai.

3 komentarai (-ų)

 1. Nepatenkontas parašė:

  Noriu. Kokios planuojamos kainos ir kada bus Lietuvoj???


Kitos kategorijos naujienos