Spartinti Haswell procesorius, pakeliant BCLK dažnį, bus paprasčiau


Pradedant Nehalem kartos procesoriais, kompanija Intel ėmė naudoti naują taktinio dažnio generavimo metodą. Visa ko priekyje buvo pastatytas bazinis taktinis dažnis (arba BCLK), nuo kurio priklauso ir kitų komponentų taktinis dažnis. Tai ir procesoriaus branduoliai, papildomos integruotos sąsajos (pavyzdžiui, L3 spartinančioji atmintis, PCI Express kontroleris ir kita), atmintis ir QPI magistralė.

Su Inel Haswell spartinimas vyks daug lengviau ir paprasčiau. Nesikeis tik skysto azoto kiekis

Su Inel Haswell spartinimas vyks daug lengviau ir paprasčiau. Nesikeis tik skysto azoto kiekis

Procesoriuose Sandy Bridge ir Ivy Bridge skaičiavimų branduolių ir kitų procesoriuose esančių komponentų taktinis dažnis yra susijęs. Tai labai smarkiai apsunkindavo kompiuterių entuziastų ir spartinimo gerbėjų gyvenimą, kadangi procesoriuje esantys komponentai labai jautriai reaguoja į taktinio dažnio kėlimą: BCLK taktinio dažnio pakėlimas net keliais megahercais galėdavo lemti nestabilų kitų komponentų darbą. Tokiu būdu, laisvai spartinti procesorius leisdavo pagrinde tik branduoliai su laisvu daugikliu, o jais gali pasigirti toli gražu ne kiekvienas Intel procesorius.

Intel Haswell mikroarchitektūros procesoriuose situacija vėl pasikeis, tik šį kartą į palankią pusę. Puslapio Hardcoreware žurnalistai praneša, kad Intel grįš prie atskiro skaičiavimų branduolių ir kitų procesoriuje esančių komponentų taktinio dažnio formavimo metodo, o tai atitinkamai leis be didelio skausmo spartinti Haswell procesorius, keliant BCLK taktinį dažnį.

Tai reiškia, kad jau nuo šių metų vidurio kompiuterių entuziastų taikinyje gali atsidurti ne tik aukščiausios klasės (ir ne patys pigiausi) Haswell procesoriai, tačiau ir tie, kurie pasižymi daug kuklesne kaina bei bus diegiami į biudžetines sistemas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos