SSD kaupiklių tiekimas šiemet turėtų padvigubėti


Ekspertai iš analitikų kompanijos IHS iSuppli mano, jog pigesnių ultrabookų pasirodymas taps stipriu stimulu SSD kaupiklių rinkos augimui. Sprendžiant iš publikuotos prognozės, kuri apima laikotarpį iki pat 2016 metų, šiemet pasaulinis kaupiklių su NAND Flash atminties mikroschemomis tiekimas turi padvigubėti, taigi galima bus kalbėti apie 83 mln. realizuotų egzempliorių.

2012 metais rinkai buvo patiekta tik 39 mln. SSD kaupiklių. Jei tendencija išliks ir toliau, 2016 m. šis rodiklis pasieks 239 mln. vienetų, o tai sudarys maždaug 40% viso kietų diskų rinkos kiekio.

ssd-revenue-forecast-till-2016

Reikia paminėti, kad analitikų skaičiavimuose šalia standartinių SSD kaupiklių, kurie turi visiems gerai pažįstamą 2,5“ formatą, figūruoja ir kaupiklių posistemę spartinantys SSD (taip vadinami „Caching SSD“). Pastarieji labai dažnai naudojami mobiliuose kompiuteriuose, todėl ultrabookų ir SSD kaupikli paklausa yra labai glaudžiai susijusi. Antra vertus, prognozės gali ir nepasitvirtinti, kadangi SSD populiarumas daugiau priklauso būtent nuo ultrabookų kainų, o šios nenori taip sparčiai leistis, kaip to norėtų tiek gamintojai, tiek ir šios koncepcijos autorė – kompanija Intel.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos