Nokia neatmeta galimybės ateityje susidraugauti su Android


stephen-elop-nokia-ceo

Prieš porą metų buvo du gigantai, kurie staiga pastebėjo, kad iš Olimpo rieda stačiai į mobilios industrijos prarają: Nokia – su savo išmaniaisiais telefonais, tuo tarpu Microsoft – su savo mobiliomis operacinėmis sistemomis.

Kaip žinia, skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas, tad abi kompanijos nusprendė paskelbti apie strateginį bendradarbiavimą, o draugystės centre atsidūrė operacinė sistema Windows Phone. Suomių kompanija, laidojusi savo ankstesnes platformas (MeeGo, Symbian ir keletą kitų projektų), iki šiol nerodė nė menkiausios abejonės apie savo kurso pasirinkimą, nors jos finansinė padėtis  nuo to laiko krito taip žemai, kad kiti jau pagalvotų, ar apskritai verta keltis.

Tačiau kai viskas taip blogai, kad blogiau ir būti negali, į galvą gali lįsti visokiausios mintys. Štai Nokia generalinis direktorius Stephen Elop, kuris anksčiau kalbėjo, kad jokio „Plano B“ nėra, dabar nėra jau toks kategoriškas kitų operacinių sistemų atžvilgiu, o šansas gauti dėmesio krislelį iš mobilių telefonų giganto pusės atsirado netgi programinei platformai Android. Štai pakalbintas žurnalistų apie galimybę išleisti Android išmanųjį telefoną, Stephen Elop nepuolė iš karto neigti tokios galimybės, kaip tai nutikdavo anksčiau.

Dabartiniuose ekosistemų karuose mes naudojame Windows Phone kaip mūsų ginklą“, – pranešė Stephen Elop žurnalistui iš leidinio El Pais. „Kartu mes nuolat galvojame apie tai, kas bus toliau, kokį vaidmenį atliks HTML5, Android… Šiandien mes pilni ryžto bendradarbiauti su Microsoft, ir mus šis kursas tenkina, tačiau ateityje viskas įmanoma“.

Nemažai ekspertų mano, kad Nokia griebtųsi Android išmaniųjų telefonų gamybos tuomet, kai visiškai išblės tikėjimas Windows Phone perspektyva. Be to, reikia paminėti, kad iš visų Android stovyklos atstovų tik Samsung pavyko sėkmingai sutvarkyti savo reikalaus išmaniųjų telefonų rinkoje, tuo tarpu kiti garsūs vardai (HTC, Sony, LG, Huawei, Lenovo ir kiti) tokia sėkme pasigirti negali. Tokiu būdu, galima spėti, kad Nokia pasirodymas Android stovykloje neįšspręstų visų jos problemų.

Beje, po minėto interviu Nokia atstovai susisiekė su žurnalistais ir pranešė, kad Nokia vadovas buvo neteisingai suprastas (jo pasisakymą ispanų žurnalistai neteisingai išvertė), taigi teiginiai apie hipotetinį Nokia pasukimą Android link yra labiau žurnalistų interpretacija, nei visa tai išplaukė iš Stephen Elop pasisakymo. Ką gi, jiems geriau matyti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos