ARM: su Windows RT suderinamų procesorių skaičius turi būti padidintas


woman-holds-asus-tablet-with-win8

Kompanijos ARM Holdings vadovas Warrent East išdėstė savo požiūrį į Windows RT infrastruktūros gebėjimą kovoti mobilių įrenginių rinkoje. Pasirodo, dar ankstyvose Windows RT kūrimo stadijose korporacija Microsoft kreipėsi į ARM su iniciatyva apriboti procesorių gamintojų kiekį, su kurių produkcija butų suderinama nauja operacinė sistema, t.y. turėtų būti tik viena kompanija. Britų ARM kategoriškai pasisakė prieš tokius ribojimus, o kartu primygtinai reikalavo, kad kompanijos partnerių būtų bent keli, su kurių procesoriais būtų suderinama Windows RT.

Iš pradžių buvo manoma, jog Windows RT dirbs tik su nVidia, Qualcomm ir Texas Instruments mobiliais procesoriais, tačiau paskutinioji jau pareiškė apie pasikeitusius prioritetus ir sprendimą pasitraukti iš minėto segmento. Tokiu būdu, Windows RT ir visa su ja suderinama programinė įranga dabar gali dirbti tik su nVidia ir Qualcomm procesoriais. Atitinkamai Windows RT įrenginius gamina tik keturios kompanijos, taigi ekosistemos negalima laikyti išsivysčiusia.

Kompanijai ARM Holdings tokia padėtis tikrai nepatinka. Ji savo vadovo lūpomis pareiškė, jog kol tokia situacija nepagerės, korporacija Microsoft negalės tikėtis Windows RT populiarumo augimo. nVidia ir Qualcomm procesoriai, žinoma, yra lyderiai tam tikruose segmentuose, tačiau egzistuoja ir kiti procesorių su ARM architektūra gamintojai. Kada Microsoft adaptuos savo programinę įrangą jų produkcijai, šiuo metu nežinoma,  tačiau panašu, kad to nedarymas, programinės įrangos gigantas pats sau ramiai kasasi duobę.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos