Surface Pro 64 GB kaupiklyje vartotojo duomenims lieka tik…


ms-surface-pro

Kaip jau žinome, planšetiniai kompiuteriai Microsoft Surface RT su ARM platforma vartotojams prieinama su 32 GB ir 64 GB duomenų kaupikliais. Savo ruožtu, vartotojo duomenims juos lieka atitinkamai tik 16 GB ir 45 GB, kadangi operacinei sistemai bei biuro programų paketui Office atiduota 8 GB, dar 5 GB rezervuota funkcijai Windows Recovery.

Kaip žinia, vasario 9 d. Microsoft pažadėjo vartotojų teismui atiduoti kitą planšetinį kompiuterį – Surface Pro, kuris gaus operacinę sistemą Windows 8 Pro, procesorių Intel Core i5, tuo tarpu kaina prasidės nuo 899 JAV dolerių (~ 2340 lt). Teigiama, kad planšetinis kompiuteris gaus 64 GB ir 128 GB duomenų kaupiklius, taigi galima jau įsivaizduoti, kad operacinei sistemai, jos programoms ir atstatymo funkcijai teks dar daugiau vietos.

Kompanija Microsoft praneša, kad Surface Pro 128 GB versija vartotojui leis pasinaudoti tik 83 GB laisva vieta, o tai yra apie 20 GB mažiau, nei Surface RT atveju. Savo ruožtu, 64 GB modelio atveju vartotojo duomenims teks tik 25 GB laisvos vietos. Kartu reikėtų prisiminti, kad Surface Pro nebus komplektuojami biuro programų paketu Office.

Tokiu būdu, planšetinis kompiuteris su Windows 8 Pro galės pasiūlyti netgi kuklesnę erdvę duomenims saugoti, nei tradiciniai asmeniniai kompiuteriai su ta pačia operacine sistema. Antra vertus, Microsoft pažymi, jog planšetė turi microSDXC atminties kortelių skaitytuvą, USB 3.0 lizdą, skirtą išoriniams duomenų kaupikliams prijungti, o taip pat pasiūlys 7 GB vietos „debesų“ talpykloje SkyDrive su galimybe erdvę praplėsti.

3 komentarai (-ų)

 1. Karvė parašė:

  Niekada nesupratau, kam reikalingas tas Windows Recvery, ypač kai tiek vietos suėda…

 2. justs parašė:

  na, microSDXC ir USB 3.0 vietos trukuma kaip ir issprendzia, turetu buti geras kompas, gal kadanors atpigs tokios plansetes 🙂

 3. komentorius parašė:

  Nesuprantu…
  O tai negali padaryti, kad tie recovery būtų atskiroj atmintinėj (flashe, HDD etc.)
  Ar naudojantis windowsai pastoviai atnaujina recovery?
  nes kažkaip 5 GB iš 32/64 skirti pastoviai saugomiems „duomenims“, kurių panaudosi gal kartą per metus, nelabai efektyvu…


Kitos kategorijos naujienos