THQ istorija baigta – parduotos beveik visos studijos ir projektai


Žaidimų portalas Eurogamer pranešė, jog THQ daugiau nebeegzistuoja kaip leidėjas: kompanija daugiau nebeturi savo studijų, projektų ir licencijų – viskas buvo parduota aukcione. Vieni gali liūdėti, kiti džiaugtis, tačiau faktas lieka faktu.

Ir tik Darksiders virtualus pasaulis, sukurtas studijos Vigil Games, liko THQ nuosavybe...

Ir tik Darksiders virtualus pasaulis, sukurtas studijos Vigil Games, liko THQ nuosavybe…

Taigi po to, kai 2012 m. THQ inicijavo bankroto procedūrą ir tapo valdoma kompanijos Clearlake Capital Group, stabilizuoti finansinės padėties taip ir nepavyko. Vieninteliu būdu uždirbti bent trumpam pragyvenimo laikotarpiui buvo aktyvų pardavimas.

Karščiausios grumtynės vyko dėl studijos Relic Entertainment. Anoniminio šaltinio teigimu, daugiausia tarpusavyje kovojo EA, Ubisoft, Warnes Bros, tačiau maksimaliai sumai ryžosi SEGA, kuri už Relic sumokėjo $26,6 mln. (beje, antrą pagal dydį sumą siūlė Zenimax Media – $26,3 mln.). Tiesa, ne visai aišku, ar naujam pirkėjui atiteko ir dabartiniai projektai bei licencijos – Company of Heroes 2 ir Warhammer 40,000. Turbūt taip ir nutiko, kadangi kai kurių ekspertų teigimu, studija be žaidimų vargu, ar kainuotų daugiau nei $15 mln.

Reikėtų nepamiršti ir tai, kad 2012 m. gruodį SEGA įsigijo teises į Warhammer „fantasy versiją“, todėl strategijos Warhammer 40000 įsigijimas ir plėtojimas yra visai logiškas žingsnis.

THQ Montreal nuo šiol bus kontroliuojama kompanijos Ubisoft, kuri sumokėjo $2,5 mln. (daugiau niekas ir nesiūlė). Tas pats pirkėjas bandė įsigyti ir kompaniją Volition (kažkas turėtų prisiminti seriją „Saints Row“). Prancūzai norėjo įsigyti komandą už $5,4 mln., tačiau juos aplenkė Koch Media, kuri pasiūlė „šiek tiek“ daugiau – $22,3 mln.

Aišku, Ubisoft labai nenusiminė, kadangi įsigijo prekinį ženklą Evolve – studijos Turtle Rock Studios projektą. Už jį buvo atiduota $10,89 mln. Be to, prancūzai įsigijo žaidimo South Park licenciją (priminsime, kad Obsidian kuriamas South Park: The Stick of Truth pasirodys kovo 5 d.), kuri prancūzams kainavo $3,26 mln. Savo ruožtu, serija Metro ir jos tęsinys Metro: Last Light atiteko Koch Media. Pirkinio kaina – $5,87 mln.

Aukcione taip pat dalyvavo studija Vigil Games su serija Darksiders, tačiau ši „prekė“ nieko nesudomino. „Vigil ir kita intelektualinė nuosavybė vis dar priklauso mums ir figūruoja bankroto dokumentuose“, – paaiškino THQ vykdomasis direktorius Brian Farrell. „Pabandysime pirkėjų paieškoti artimiausiu metu“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos