Thunderbolt plėtrą stabdo Intel nesugebėjimas greitai sertifikuoti produktus


Tik praėjusių metų pabaigoje kompanija Sumitomo pranešė, jog pradeda masinę Thunderbolt kabelių gamybą, kurie padidina atstumą tarp sujungtų įrenginių nuo trijų iki trisdešimties metrų, lyginant su variniais pirmtakais. Klasikiniai Thunderbolt kabeliai taip pat tobulinami, praneša puslapio Ars Technica žurnalistai, kurie parodoje CES 2013 buvo aplankę Intel stendą ir matė plonesnius bei lankstesnius varinius kabelius, kurie turėtų kainuoti pigiau. Iš esmės, kompanija Apple neseniai pradėjo jų prekybą, sumažinusi dviejų metrų ilgio kabelio kainą nuo $50 iki $40 (~ 105 lt).

WD MyBook Thunderbolt Duo kaupikliai vieni pirmųjų gavo Thunderbolt sąsają

WD MyBook Thunderbolt Duo kaupikliai vieni pirmųjų gavo Thunderbolt sąsają

Intel atstovai leido suprasti, kad sąsajos plėtra didžiąja dalimi priklauso nuo produktų sertifikavimo procedūrų sudėtingumo ir ilgumo, kadangi gauti statusą „Suderinamas su Thunderbolt“ nėra taip paprasta. Susidaro įspūdis, kad Intel tokiam darbui skiria labai ribotą resursų kiekį, todėl kol vieni partneriai gauna prioritetą sertifikavimo procese, kiti priversti laukti tikrai ilgai.

Šiemet sertifikavimo darbai turėtų vykti sparčiau, todėl problema iš dalies bus išspręsta. Aparatinė įranga, naudojama Thunderbolt infrastruktūroje, taip pat turėtų būti tobulinama bei piginama, todėl produktai su šios sąsajos palaikymu taip pat pigs. Aišku, kitas klausimas, ar pavyks konkuruoti su USB 3.0 standartu, kuris dar šiemet paspartės iki 10 Gbit/s, ateityje pasiūlys „pamaitinti“ iki 100 W galingumo įrenginius, o atitinkamų kontrolerių kaina yra vos ne dešimt kartų mažesnė.

3 komentarai (-ų)

 1. PonasTrolis parašė:

  nuosirdziai tikiuosi kad susimaus jie su thunderboltu ir usb pades ji i vieta, nes butu dar vienas zingsnis monopolio link..

  • gordon parašė:

   thunderbolt susimaus tik tada, kai nebeliks stiprios apple. intelis cia nelabai ka gali prastumti

   • Saulius parašė:

    Na apple didybe baigesi su ketvirtu iphonu… Tad po biski apple risis zemyn 🙂


Kitos kategorijos naujienos