USB 3.0 sąsajos pralaidumas bus padvigubintas


USB 3.0 standartas plačiau paplito tik dabar, praėjus maždaug penkeriems metams po šios sąsajos specifikacijų debiuto. Šiuo metu šį standartą palaiko absoliuti dauguma šiuolaikinių mikroschemų rinkinių, tuo tarpu diskretinių kontrolerių kainos nukrito taip žemai, kad ši sąsaja daugiau nebeatrodo kaip brangi egzotika.

Dabartinis USB 3.0 duomenų pralaidumas po kelerių metų padvibugės iki neregėtų aukštumų

Dabartinis USB 3.0 duomenų pralaidumas po kelerių metų padvibugės iki neregėtų aukštumų

Vis tik naujas oficialus pranešimas spaudai teigia, jog jau 2013 m. viduryje mūsų laukia susitikimas su patobulintomis šios sąsajos specifikacijomis, kurios numato, kad duomenų pralaidumas bus padvigubintas – nuo dabartinių 5 GBit/s iki 10 Gbit/s. Jungtys ir kabeliai išliks tie patys, tačiau visa tai pareikalaus naujų kontrolerių. Teoriškai, esant dvigubai padidėjusiam greičiui, duomenys sparčiau galėtų būti perduodami ir su senos USB 3.0 versijos kabeliais, o įrenginiai su USB 2.0 standarto palaikymu taip pat galėtų dirbti šiek tiek sparčiau. USB 3.0 sąsajos galimybė įkratui mobilius įrenginius taip pat bus patobulinta, o kai kuriais atvejais viso to užteks net ir nešiojamų kompiuterių baterijų įkrovimui.

Patobulintos USB 3.0 sąsajos kūrimu užsiima aljansas, kurį sudaro kompanijos Hewlett-Packard, Intel, Microsoft, Renesas Electronics, ST-Ericsson ir Texas Instruments. Pažymima, jog dvigubai paspartėjęs standartas rinkoje turėtų pasirodyti iki 2014 m. pabaigos. Jei buvote atidūs, kompanijų sąraše pastebėjote ir kompaniją Intel, kuri plėtoja savo standartą Thunderbolt. Pastarasis šiuo metu migruoja nuo varinių prie optinių kabelių, kurie leistų duomenys perduoti iki 30 metrų atstumu. Akivaizdu, kad patobulintas USB 3.0 taptų dar didesne grėsme daugiausia Intel ir Apple proteguojamai sąsajai, tačiau, matyt, net ir procesorių gigantas supranta, kad prieš vėją pūsti neverta.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos