USB – aplenksim Thunderbolt, pamaitinsim visus


Parodoje CES 2013 organizacija USB-IF kukliai demonstravo USB Power Delivery standartą. Testinis nešiojamas kompiuteris gavo maitinimą tiesiai iš monitoriaus per įprastą (ar bent jau taip atrodantį) USB kabelį. Priminsime, kad USB Power Delivery standartas numato penkių profilių egzistavimą, kurie siūlo įvairaus energijos kiekio perdavimą.

usb-power-delivery-v1

Vis tik USB-IF ketina realizuoti ne tik galimybę perduoti duomenis bei iki 100 W energijos per USB kabelį, tačiau sąsaja gali būti panaudota ir vaizdo signalo tiekimui. Su organizacijos USB-IF atstovais pavyko pabendrauti puslapio AnandTech žurnalistams. Be viso kito kalbėta ir apie USB 3.0 standarto galimybę perduoti duomenis iki 10 Gbit/s greičiu, o tai atitiktų šiandienes Thunderbolt sąsajos galimybes.

Standartas bus priimtas iki šių metų vidurio, taigi vėliau viskas priklausys tik nuo kontrolerių gamintojų. Kaip visos naujovės atrodys, galima pamatyti žemiau pateiktame vaizdo klipe, o mes tik priminsime, kad USB 3.0 pagrindu sukurtas ir kitas standartas SSIC (Super Speed Inter-Chip), kuris bus naudojamas mobiliuose įrenginiuose (išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse ir t.t.).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos