Wikivoyage – keliautojų gidas


Wikimedia Foundation, tarptautinis judėjimas, kuris yra puikiai pažįstamos internetinės enciklopedijos Wikipedia užnugaris, pranešė, kad oficialiai pradeda veikti informacinis resursas Wikivoyage. Čia reikėtų šiek tiek nukrypti nuo temos ir papasakoti apie šio projekto istoriją. 2006 m. pastaroji tarnyba, remiant nekomercinei organizacijai Wikivoyage Association, buvo sukurta specialiai italų ir vokiečių turistams. Idėja apie auditorijos praplėtimą ir perėjimą po Wikimedia Foundation tiesiog sklandė ore, todėl 2012 m. spalio mėnesį Wikimedia Foundation valdyba patvirtino Wikivoyage integraciją į bendrą ekosistemą.

wikivoyage

Nuo 2012 m. spalio mėnesio projektas buvo perkeliamas į Wikimedia Foundation serverius,  vyko „Beta“ testavimas. O štai šią savaitę buvo išdidžiai pranešta (perkirpta juostelė ir skaniai išgertas šampanas), kad Wikivoyage lemta ilgai ir sėkmingai plaukioti Interneto platybėse.

Taigi Wikivoyage yra nemokamas, tarptautinis keliautojų gidas. Kaip ir Wikipedia, pastaroji tarnyba neturi reklamos ir gali būti laisvai redaguojama entuziastų. Šiuo metu palaikomos anglų, vokiečių, prancūzų, olandų, italų, švedų ir kitos kalbos (deja, lietuvių dar nėra). Portale jau yra kelios dešimtys tūkstančių straipsnių, o prie turinio didinimo darbuojasi didelė entuziastų grupė (pagrindinių redaktorių grupę sudaro apie 200 žmonių).

Iš esmės, jei ruošiatės keliauti į kokią nors šalį ar konkretų miestą ir nežinote, ką galima pažiūrėti, kur galima skaniai pavalgyti ar pasilinksminti ir t.t. – sveiki atvykę į Wikivoyage!

Dėmesionuorodos veikia naujienos publikacijos metu. Tinklalapis www.faceit.lt neatsakingas iš pakeitimus trečių šalių serveriuose, taip pat už padarytą žalą tos programinės įrangos, kurią parsisiuntėte, pasinaudoję www.faceit.lt rastomis nuorodomis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos