Speciali programa perkelia Windows 8 aplikacijas į Windows RT


Praėjusią savaitę pasirodė informacija apie tai, jog sugalvotas būdas, kaip perkelti Windows 8 tinkančias aplikacijas į programinę platformą Windows RT, kuri nuo pat gimimo, anot Microsoft atstovų, tokia magija nepasižymi. Praėjus maždaug savaitei po tokios informacijos pasirodymo, keletas XDA-Developers bendruomenės dalyvių perkėlimo procesą automatizavo, taigi specialus įrankis tapo prieinama plačiajai publikai.

Microsoft-Surface-tablet

Sukurta programa, kuri operatyviojoje atmintyje suranda ir keičia atitinkamus parametrus, leidžiančius įdiegti aplikaciją. Tiesa, prieš tai jie turi būti perkompiliuoti, kad tiktų procesoriams su ARM architektūra; tokių aplikacijų XDA-Developers forume kol kas yra tik devynios. Žinoma, po kiekvieno operacinės sistemos perkrovimo „nulaužimo“ procesą reikia kartoti iš naujo.

Savo ruožtu, korporacija Microsoft pareiškė, jog nelaiko šio atradimo jos operacinės sistemos pažeidžiamumu, o kartu skiria daug aplodismentų intelektui to hakerio, kuris sugebėjo šią „spragą“ atrasti. Vis tik automatizuoto „nulaužimo“ proceso atsiradimas, kuris galėtų būti patrauklus tam tikrai daliai vartotojų, ateityje galėtų priversti kompaniją Microsoft išleisti programinės įrangos atnaujinimą, kuris minėtą saugumo spragą panaikintų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos