Kai kuriems vartotojams Google pradėjo blokuoti Maps


Kompanija Google, kuri yra kartografinės tarnybos Maps kūrėja ir plėtotoja, žymiai sumažino vartotojų kiekį, kuri gali pasinaudoti šia itin populiaria paslauga. Neseniai ėmė plaukti skundai, kad išmanieji telefonai su operacine sistema Windows Phone negali gauti prieigos prie Maps internetinės versijos, kadangi jie iš karto nukreipiami į pagrindinį Google puslapį. Tiesa, kaip paaiškėjo vėliau, ne tik jie nukentėjo nuo šio keisto paieškos giganto sprendimo.

microsoft-street-view

Socialiniuose tinkluose nuolat netylant triukšmui, žurnalistai bei patys vartotojai ėmėsi aiškintis problemos priežastis. Po ilgų testavimų su skirtingais įrenginiais buvo patvirtinta, jog Google Maps neprieinamas Windows Phone esančiam Internet Explorer, nors kurį laiką buvo galima tai apeiti, pakeitus regioninį domeną (pavyzdžiui, vietoj Google.com naudoti Google.co.uk). Tačiau vėliau ir ši landa dingo. Vėliau pasirodė pranešimai, kad analogiškos problemos pastebėtos ir Nokia Symbian telefonuose, taip pat RIM BlackBerry 10 testuotojams, nors RIM planšetinis kompiuteris su Google Maps vis dar dirbo. Apie problemas dėl priverstinių nukreipimų pranešė netgi kai kurių alternatyvių Android versijų savininkai.

Anonimu norėjęs likti Google atstovas teigė, jog kartografinė tarnyba Maps optimizuota varikliukui WebKit, kuris naudojamas Chrome ir Safari, tuo tarpu kiti varikliukai nepalaikomi. Savo ruožtu, norėjęs likti neįvardintas Microsoft atstovas teigė, kad IE Mobile naudoja tą patį varikliuką, kaip ir standartinėje Internet Explorer versijoje, kurioje Google Maps veikia. Google atstovo pareiškimą paneigė ir Opera Mobile bei Firefox Mobile vartotojai (šios naršyklės atitinkamai naudoja varikliukus Presto ir Gecko). Bandymai parodė, kad identifikacinės eilutės UA-String Windows Phone sistemose pakeitimas be didelių problemų suteikia prieigą prie Google Maps. Su iOS ir Android naršyklėmis problemų nepastebėta.

Tokiu būdu, tampa aišku, jog Google ribojimai yra sąmoningi ir dirbtiniai. Eilė analitikų mano, kad tokie paieškos giganto veiksmai yra tolimesnė priešiškų santykių su Microsoft tąsa. Anksčiau Google atjungė MS EAS palaikymą paprastiems vartotojams, todėl Windows Phone vartotojai susidūrė su problemomis, kai mobilūs įrenginiai neturi savo pašto klientų, taip pat atjungtas CardDAV protokolo palaikymas.

Visai neseniai Google „sulaužė“ API prieigai prie Youtube, todėl šiai vaizdų tarnybai skirta aplikacija Windows Phone sistemose nustojo veikti. Microsoft užklausos apie galimos klaidos (kaip anksčiau buvo manoma) atsiradimą iš Google pusės buvo ignoruojamos. Be to, reikia prisiminti, jog kiek anksčiau Google oficialiai atsisakė kurti oficialias savo tarnybų aplikacijas Windows Phone ir Windows RT sistemoms.

Jau gana seniai kompanija Google savo neoficialiu lozungu laiko frazę „Don‘t be Evil“. Nežiūrint į tai, jog Google turi savų priežasčių nemylėti kompanijos Microsoft, paieškos gigantui vis tik derėtų veikti taip, kad nebūtų pakenkta vartotojams, nors ir naudojantiems kitas platformas. Panašūs veiksmai be oficialių paaiškinimų daro kompaniją panašia į tą neigiamą Microsoft įvaizdį, kurie piešia Free Software Foundation, Linux Foundation ir kitų organizacijų, į kurių sudėtį įeina ta pati Google.

Beje, šiandien kompanija Google vis tik sureagavo į kritiką, pažymėdami, kad ankstyvose Windows Phone naršyklės versijose nebuvo galima pasiekti minimalaus produktyvumo lygio, o žemėlapiai buvo atvaizduojami nekorektiškai, todėl WP naršyklės palaikymas buvo atjungtas. Atsižvelgdama į kritiką ir daugybę filmuotos medžiagos, kad Internet Explorer 10 Mobile gerai veikia su Google Maps po UA-String parametro pakeitimo, paieškos gigantas pažadėjo artimiausiu metu įjungti kartografinės tarnybos palaikymą Windows Phone 8 vartotojams. Antra vertus, kompanija Google neatskleidė paslaptie, su kuria IE Mobile versija jos inžinieriai dirbo testuodami Maps.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos