Amazon pasiruošusi debiutuoti „panaudotų“ MP3 rinkoje


Kaip žinia, pagrindinis naudoto daikto privalumas yra jo kaina. Ji tokia maža, kad jūs esate pasiruošę atleisti automobiliui rūdis, o knygai – jos aptrintą viršelį ir paglamžytus puslapius. Tačiau skaitmeniniai objektai neturi senatvės požymių, todėl kalbant apie naudotą failą, turima omenyje visai ką kita. Vis tik atsakymas nėra jau toks lengvas, kaip gali atrodyti. Galbūt daugiau aiškumo atsiras tuomet, kai detaliau sužinosime apie el. prekybos giganto Amazon patentinę paraišką, kuri aprašo „panaudotų“ skaitmeninių dalykų pardavimų sistemą.

used-vinyls

Praėjusiais metais Europos Sąjunga priėmė teisės aktą, kuriame nurodyta, kad programinės įrangos tiekėjai negali drausti vartotojams perparduoti jų produkciją. Ir čia visai laiku pasirodo Amazon, kuri siūlo visai patrauklų dalyką.

Sistemos vartotojai savo įsigytą skaitmeninį turinį (pavyzdžiui, elektronines knygas arba muziką) saugo „debesų“ talpykloje. Jei jie nori perduoti savo turtą į svetimas rankas, jie tiesiog parduoda prieigą prie tų failų. Kai tik sandoris įvyksta, buvęs savininkas jau negali tais failais pasinaudoti: sistema garantuoja, jog perdavimo proceso metu nebuvo sukurtas dublikatas, t.y. visos kopijos, kurios sinchronizavimo metu bus surastos kituose vartotojo įrenginiuose, bus pašalintos.

Vis tik Amazon nėra pirmoji kompanija, kuri susidomėjo skaitmeninio turinio komisais. Kiek anksčiau kompanija ReDigi sugalvojo imtis tokios veiklos, ir tai daro nuo 2011 metų. Įdiegė specialią aplikaciją, vartotojai iš ReDigi gali siųstis „naudotas“ dainas už 49 JAV centus vietoj standartinių 99 centų, kuriuos paprastai tektų atiduoti, pavyzdžiui, iTunes. Daina ta pati, bet pigiau. Ar ne žavu?

Jei vartotojas nori ką nors parduoti, jis norimą skaitmeninį turinį siunčia į ReDigi serverius, o čia speciali sistema seka, kad nebūtų kuriami dublikatai. Programinė įranga papildomai patikrina, ar pardavėjas kur nors nepaslėpė failų kopijų. Ir tik po to, kai sistema patvirtins, kad viskas tvarkoje, failą gali siųstis kitas vartotojas. Teigiama, kad Europoje ši tarnyba debiutuos per artimiausius mėnesius. Aišku, autorinių teisių gynėjai nėra patenkinti tokia įvykių eiga: ReDigi jau buvo paduota į teismą, tačiau garsios korporacijos EMI ieškinį teisėjai atmetė.

Beje, ReDigi gali pasiūlyti ne tik „naudotą“ skaitmeninę produkciją, tačiau ir prekybos istoriją, kurioje galima matyti, kas anksčiau valdė atitinkamą failą. Iš dalies visa tai sistema pavertė savotišku socialiniu tinklu. ReDigi įkūrėjo John Ossenmacher teigimu, ši funkcija suteikia failui „dvasią“, taigi failas tampa tarsi sena gitara – jūs klausote dainos ir galvojate apie tuos, kurie ją klausė iki jūsų.

Kalbama, kad ir naujoji Microsoft žaidimų konsolė XBOX 720 galės dirbti su „naudotais“ žaidimais. O kur dar spekuliacijos apie tai, jog prieš „naudotų“ muzikinių kompozicijų rankas gali prikišti ir Apple su savo iTunes? Be tokiu atveju, Amazon patentas yra tikrai svarbus įvykis, po kurio ir kiti rinkos žaidėjai ims kovoti dėl to, kas pigiau parduos vartotojui „naudotą“ skaitmeninį daiktą. O sendaikčių turguje, kaip žinia, galima rasti tikrai įdomių dalykėlių už tikrai patrauklią kainą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos