Apple įrenginiai JAV populiaresni nei Samsung, bet korėjiečiai nepasiduoda


Remiantis nauja analitikų iš NPD Group ataskaita, kompanija Samsung sparčiai augina firminių išmaniųjų telefonų pardavimus JAV rinkoje, tačiau vis dar atsilieka nuo savo pagrindinio konkurento. 2012 m. IV ketvirtyje Apple priklausė 39% šios rinkos (per metus sumažėjo 2%), tuo tarpu Samsung dalis per metus padidėjo nuo 21% iki 30%. Abi kompanijos išlaiko apie 70% amerikiečių išmaniųjų telefonų rinkos, o tai dar kartą puikiai įrodo teiginį, jog vidutinis pilietis vienu metu nesugeba įsiminti daugiau dviejų pavadinimų.

npd-us_apple_samsung-2012

Taigi remiantis NPD ataskaita, vartotojai ir toliau aktyviai domisi pasenusiais išmaniųjų telefonų modeliais. Išmanusis telefonas Apple iPhone 5 praėjusių metų IV ketvirtyje sugebėjo uždirbti 43% Apple pajamų iš telefonų pardavimų. Savo ruožtu, iPhone 4 pardavimai per ketvirtį užaugo net 79%, tuo tarpu iPhone 4S pademonstravo 43% prieaugį. Atsižvelgiant į išmaniuosius telefonus, kurie perkami sudarant sutartį su operatoriumi, iPhone 5 dalis viršijo 65%. Iš esmės, pagal išmaniųjų telefonų populiarumą JAV rinkoje galima stebėti tokią situaciją:

us_apple_samsung_brand

Iš kiek kitokios varpinės į paprastų mobilių ir išmaniųjų telefonų rinkoje pažvelgė kompanija Strategy Analytics. Šios analitikų teigimu, 2012 m. IV ketvirtyje kompanija Apple pirmą kartą istorijoje aplenkė Samsung pagal telefonų pardavimus JAV rinkoje. Akivaizdu, kad skirtingai nuo kolegų iš NPD Groud, kompanijos Strategy Analytics atstovai suskaičiavo ne tik išmaniuosius, tačiau ir „pažangius“ telefonus, kurių turi Samsung, tačiau neturi Apple. Remiantis gautais skaičiais, IV ketvirtyje Apple mobilių įrenginių kiekis išaugo nuo 26% iki 34%, tuo tarpu Samsung kukliai ūgtelėjo nuo 31,8% iki 32,3%. Kaip teisingai pastebėjo vienas Tarybų Sąjungos diktatorių: „Svarbiausia – ne kaip balsuos, o kaip paskaičiuos“. Specialistai iš Strategy Analytics sugebėjo suskaičiuoti teisingai.

Samsung lyderio pozicijoje JAV rinkoje laikėsi nuo 2008 metų. Apple sėkmė IV ketvirtyje leidžia suprasti, kad korėjiečių lyderystei rimtai grasinama (nors NPD Group mato kiek kitokią dinamiką). Vis tik net Strategy Analytics pripažįsta, jog atsižvelgiant į visus 2012 metus, Samsung užtikrintai laikosi pirmoje vietoje: korėjiečiams priklauso 31,8% rinkos, amerikiečiams – 26,2%. Visų vartotojų laimei, konkurencinė kova nenutyla, o tai reiškia, kad greitai pamatysime naujų išmaniųjų telefonų su dar didesniu produktyvumo lygiu ir naujomis galimybėmis. Antra vertus, jau būtų laikas pamatyti „vargšams“ skirtą iPhone. Tiesa, Foxconn ir dabar jau vos vos susitvarko su užsakymais, o papildomų dešimties milijonų iPhone per ketvirtį ji tikrai nepatrauks, nors… tai jau visai kita istorija.

2 komentarai (-ų)

  1. ggg parašė:

    tuoj pralenks, 100 procentu. man patinka samsung

  2. Leons parašė:

    Na tiesa pasakius, kas nors kiek statistiką išmano tai akivaizdu, jog duomenis skiriasi, nes tai ir yra du skirtingi dalykai tirti – smartphonų ir dumbphonų pagal gamintoją pasiskirstymas, tad lygint negalima tarpusavyje šių tyrimų 🙂


Kitos kategorijos naujienos