Canalys: “Kas šeštas kompiuteris – iPad“


Tyrimų kompanija Canalys pateikė 2012 metų IV ketvirčio klientų sistemų statistiką, kurioje atsispindi situacija asmeninių kompiuterių ir planšečių segmentuose kartu paėmus. Pasirodo, kad per ataskaitinį laikotarpį vienas iš šešių realizuotų kompiuterių – tai iPad, tuo tarpu planšetinių kompiuterių dalis bendrai paėmus sudaro trečdalį viso klientų sistemų kiekio.

woman-with-apple-ipad

Rinkos lyderiu išlieka kompanija Apple. Per praėjusių metų IV ketvirtį jai pavyko realizuoti 27 mln. klientų sistemų, tarp jų – 23 mln. buvo planšetės iPad, o dar 4 mln. – kompiuteriai Mac. Bendrai paėmus, Apple rinkos dalis sudaro 20.1%.

Antroji vieta priklauso kompanijai HP. Per ketvirtį šis gamintojas pardavė 15 mln. kompiuterių, o tai sudaro maždaug 11.2% rinkos. Amerikiečiams į nugarą kvėpuoja kinų kompanija Lenovo, kuri atsiliko vos 0,2 mln. realizuotų klientų sistemų. Planšetinių kompiuterių Galaxy linijos populiarumas leido kompanijai Samsung pakilti į ketvirtą poziciją su 9% rinkos (11.7 mln. realizuotų įrenginių). Paskutinė penketuke – kompanija Dell, kuri, analitikų teigimu, ir toliau netenka savo pozicijų, tuo tarpu per IV ketvirtį tiekimas krito net 19%.

Iš viso per 2012 metų IV ketvirtį buvo realizuota 46,2 mln. planšetinių kompiuterių, o tai yra 75% daugiau, nei per analogišką laikotarpį 2011 metais. Įdomu tai, kad Apple dalis sumažėjo iki 49%, tuo tarpu Android planšetės dabar užima 46% rinkos. Operacinė sistema Windows gali pasigirti esanti tik 3% tokio tipo įrenginių.

Analitikų teigimu, per ataskaitinį periodą buvo realizuota 134 mln. klientų sistemų. Tai yra 12% daugiau, nei per analogišką laikotarpį prieš metus. Jei atmestume puikią planšetinių kompiuterių statistiką, pamatytume, kad asmeninių kompiuterių segmentas per metus „prasėdo“ 5%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos