Canonical pristatė planšetiniams kompiuteriams skirtą Ubuntu sąsają


ubuntu-tablet-media-player

Nors kompanija Canonical vis dar ruošiasi vasario 21 dienos renginiui, kuriame bus pristatyta Ubuntu Touch Developer Preview, vis tik jau dabar kūrėjai oficialiai pristatė naują Ubuntu sąsają, skirtą planšetiniams kompiuteriams, kuri specialiai optimizuota tam, kad mobilų įrenginį būtų galima patogiai valdyti gestų pagalba.

Iš esmės, naujoji Ubuntu sąsaja labai smarkiai primena tą variantą, kuris dedikuotas išmaniesiems telefonams (pastarąją versiją, žinomą kaip Ubuntu Phone OS, jau buvo galima pamatyti anksčiau),  be to, sąsaja leidžia valdyti įprastą aplinką ir per televizorių, jei prie jo prijungtas Ubuntu turintis išmanusis telefonas ar planšetinis kompiuteris. Savo ruožtu, kad minėtas funkcionalumas būtų efektyvus, Ubuntu planšetinis kompiuteris privalo turėti procesorių su ARM Cortex-A15 architektūra, mažiausiai 2 GB operatyvios atminties, minimalus duomenų kaupiklio dydis – 8 GB, tuo tarpu ekrano įstrižainė galės būti nuo 6“ iki pat 20“.

ubuntu-tablet-media-player

Per pristatymą Canonical atstovai užsiminė ir apie savotiškus hibridinius įrenginius (panašius į ASUS PadFone), kurie gali pasiūlyti vartotojui faktiškai universalų funkcionalumą – iš esmės, bus galima turėti išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį, nešiojamą kompiuterį viename įrenginyje, o visa tai leis dirbti su WEB turiniu be didelių problemų. Be viso kito, bus galima pasinaudoti „multitasking“ režimu Side Stage, kuris leidžia vartotojams aktyvuoti aplikaciją šoniniame lange panašiai, kaip tai realizuota Windows Snap View.

Planšetiniai kompiuteriai taip pat gaus Ubuntu HUD sąsają, per kurią bus galima atlikti valdymo funkcijas balsu. Savo ruožtu, operacinė sistema galės palaikyti keletą skirtingų vartotojų paskyrų, taip pat bus galima aktyvuoti ir svečio režimą. Daugiau apie Ubuntu planšetiniuose kompiuteriuose galima sužinoti ir žemiau pateikto vaizdo klipo:

3 komentarai (-ų)

 1. ubuntu parašė:

  is esmes dauk kas megsta, as, beje, irgi bet oi dar truksta jai funkcionalumo, kad butu galima naudot vient jik ja ir mest win lauk. Bet kol kas tai tik siekiamybe. Nors linkiu ubuntui nepasiduot ir tobulet, gal ateisa laikas ir as ja naudot pradesiu.

 2. Meskafonas parašė:

  Laukiu ubuntu 13.04 pilno isleidimo, ten nusimato puiki OS. Jau tada rimtai pagalvosiu apie pilna perejima prie Linux distro 🙂 Kalbant apie ubuntu tablet, nusivyliau pamates techninius reikalavimus. 2-4gb ram. Galbut tai bus konkurentas IOS, priklausys nuo to kiek reklamavimui bus skirta lesu. Ubuntu tablet pristatymas, man is dalies buvo juokingas. Pamacius ta vyra iskart toptelejo mintis apie „body language“, subrendes tvarkingas vyras su prasegtais marskiniais ir pro juos kysanciais gaurais. Galbut taip bande perteikti pasitikejimo jausma? :))

 3. Remigijus parašė:

  Labai panašu, kad tai bus iOS ir Windows 8 – hibridas. Ikonos, kurios pirimena iOS, o tie langeliai (tik su apvalintais kampais) į Windows 8. (:
  Nuoširdus – sėkmės ubuntui.


Kitos kategorijos naujienos