Išmaniųjų telefonų su Firefox OS gamyba užsiims ir kompanija Sony?


Ar tikrai bus lemta pasirodyti Sony Xperia telefonams su Firefox OS, pamatysime tik 2014 metais

Ar tikrai bus lemta pasirodyti Sony Xperia telefonams su Firefox OS, pamatysime tik 2014 metais

Parodoje MWC 2013 kūrėjų bendruomenės Mozilla atstovai jau spėjo anonsuoti savo planus, susijusius su operacinės sistemos Firefox OS plėtra bei populiarinimo galimybėmis. Pastaroji programinė platforma, kaip žinia, pirmiausia, bus orientuota į biudžetinius mobilius įrenginius, skirtus besivystančių šalių rinkoms.

Taigi visai nenuostabu, kad jos pagrindu veikiančius išmaniuosius telefonus užsimojo kurti ne šios rinkos grandai, o vidutiniokai (o galbūt net ir trečiojo ešalono atstovai) – tai kompanijos ZTE, Huawei, LG ir Alcetel (TCL). Taip pat Firefox OS platformos plėtra sudominti ir 17 mobiliojo ryšio tiekėjų iš viso pasaulio.

Panašu, kad sėkminga agitacija į Mozilla projektą privertė atkreipti dėmesį ir dar vieną stambų išmaniųjų telefonų rinkos žaidėją – japonų kompaniją Sony. Pastarosios sprendimas gali kiek nustebinti – juk japonų produkcija niekada nepasižymėjo demokratiška kaina, tuo tarpu Firefox OS pirmiausia orientuota būtent priešingą segmentą – pigių išmaniųjų telefonų.

Kas paskatino japonus šitaip pasielgti, išlieka paslaptimi, tuo tarpu apie šį įvykį kompanijos Sony Mobile Communications atstovas Bob Ishida pasakė tik tiek, kad Sony ir operatoriaus Telefonica inžinieriai „jau darbuojasi prie Firefox Mobile ir HTML5, plėtodami technologiją, kuri demonstruoja didelį potencialą“. Kol kas tiksliai nežinoma, koks tai projektas, tačiau buvo pranešta, kad bendro darbo vaisius pasirodys 2014 metais.

Jei tai tikrai bus išmanusis telefonas, jis turės tikrai ne vieną konkurentą: parodoje MWC 2013 apie savo Firefox OS mobilius įrenginius informavo (bei visiems demonstravo) kompanijos ZTE bei Alcatel, pristačiusios kuklias technines specifikacijas turinčius išmaniuosius telefonus ZTE Open ir Alcatel One Touch Fire. Aišku, jei japonų kompanija Sony mato Firefox OS didžiulį potencialą, galbūt pamatysime ir šios platformos pagrindu sukurtą flagmaną?

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos