GeForce Titan gaus 6 GB atminties ir 384 bitų magistralę


Greičiausio superkompiuterio garbei pavadintas grafinis adapteris nVidia GeForce Titan ir toliau apauga naujais gandais. Šį kartą žurnalistams ir puslapio Sweclockers pavyko iš anoniminių šaltinių gauti duomenų apie naujojo nVidia flagmano operatyvios atminties kiekį: kolegų teigimu, GeForce Titan gaus GDDR5 atminties mikroschemas, kurių bendra talpa sudarys 6 GB, o su GPU GK110 jos bendraus per 384 bitų magistralę.

gk110

Priminsime, kad grafinis procesorius GK110, kuris ir taps GeForce Titan pagrindu, gali turėti iki 15 funkcionalių SMX klasterių, iš kurių kiekvienas gali pasigirti 192 CUDA branduoliais. Vis tik nėra garantijų, kad „titanas“ gaus visus SMX klasterius, labiau tikėtina, jog daug ką bendro su Tesla K20X turintis grafinis adapteris turės ne tik tiek paties operatyvios atminties bei magistralę, tačiau ir darbingų CUDA branduolių skaičių, lygų 2688 vienetams.

Šaltinių teigimu, visą tiesą mes turėtume sužinoti jau vasario mėnesio pabaigoje. GeForce Titan prekyboje pasirodys su rekomenduojama $899 (~ 2300 lt) kaina. Negalima atmesti galimybės, jog vėliau nVidia nuspręs pristatyti ir labiau savo kaina prieinamas vaizdo plokštes su GPU GK110. Ar taip iš tikrųjų nutiks, matyt, daug kas priklausys ir nuo konkurento AMD veiksmų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos