Google ketina smogti Microsoft ir nešiojamiems kompiuteriams su Windows 8


google-arm-chromebook

Mobilių sistemų rinkoje atotrūkis tarp nešiojamų kompiuterių ir planšetinių kompiuterių toliau mažėja. Dar vienu to patvirtinimu yra pirmasis Google išleistas Chromebook sprendimas, kuris turi sensorinį ekraną. Leidinio The Wall Street Journal teigimu, naujasis paieškos giganto įrenginys prekyboje pasirodys dar 2013 metais.

Tokiu būdu, korporacija Google siekia konkuruoti su kompanija Microsoft, kuri jau yra išleidusi operacinę sistemą Windows 8, kurios Modern vartotojo sąsaja yra specialiai optimizuota sensorinei įvesčiai. Analitikų teigimu, Jungtinių Valstijų rinkoje per šių metų sausio mėnesį 25% parduotų nešiojamų kompiuterių su Windows 8 turėjo sensorinius ekranus.

JAV nebrangių nešiojamų kompiuterių rinkoje praėjusių metų IV ketvirtyje korporacijai Google pavyko parduoti apie 100 tūkst. Chromebook nešiojamų kompiuterių, kurių kaina svyravo nuo $199 iki $249 (~ 650 lt). Mobilūs kompiuteriai su operacine sistema Chrome OS jau gaminami tokių kompanijų kaip Acer ir Samsung, tuo tarpu visai neseniai prie jų prisijungė ir kompanija HP, kurios santykiai su Microsoft paskutiniu metu yra labai nervingi.

Nešiojami kompiuteriai su sensoriniais ekranais vis labiau populiarėja, taigi artimiausiu metu jie gali tapti kasdienybe.  Štai 2012 metų gruodžio mėnesį kompanijos Acer prezidentas JT Wang prognozavo, kad artimiausiu metu įrenginiai su sensoriniais ekranais dominuos asmeninių kompiuterių rinkoje, o kartu yra nustebusi Chrome OS sėkme. Taigi reikia manyti, kad Microsoft laiku neatsisukus veidu į savo ilgamečius partnerius, jėgų pusiausvyra gali pakrypti į kitą pusę.

2 komentarai (-ų)

  1. Kiemo Vaikis parašė:

    Nu su Gūgliu ne šposai… Ateis į Microsoft būstinę, pyst vienam pendelį, kitam… Programeriam grūšių atskus gerai. Kas čia laptopus ir tabletus su savo 8-tukais gamint užsimanėt!? Balmerį paims už ausų, kiškio bažnyčią parodys ir dar kaip arkliai kopūstus rupšnoja.
    Žodžiu, stiprybės Microsoft stiprybės…

  2. Leons parašė:

    Na, Google įrankiai dar silpni konkurentai Microsofto produkcijai, ypač verslo segmente:)


Kitos kategorijos naujienos