Jon Peddie Research: grafinių procesorių rinka susitraukė 8,2%


Analitikų kompanija Jon Peddie Research pateikė ataskaitą, kurioje matyti situacija pasaulinėje grafinių procesorių rinkoje 2012 metų IV ketvirtyje. Bendros tendencijos gana gerai atspindi bendrą asmeninių kompiuterių rinkos situaciją, kuri nuolat spaudžiama mobilių įrenginių, o vartotojai vis labiau gręžiasi būtent į šį segmentą.

Pateikta ekspertų statistika apima ne tik diskretines vaizdo plokštes, tačiau ir integruotus grafinius sprendimus. Taigi bendras grafinių procesorių pardavimų lygis smuko 8,2%, lyginant su 2012 metų III ketvirčiu, tuo tarpu per metus šis rodiklis krito dar labiau – 11,5%. Per tris paskutinius mėnesius buvo realizuota 28,8 mln. diskretinių vaizdo plokščių, o tai yra 15,9% mažiau, lyginant su prieš tai buvusiu ketvirčiu, ir 9,7% mažiau, nei per analogišką laikotarpį prieš metus.

JPR-gpu-market-share-2012-4q

Kompanija Intel yra grafinių procesorių globalioje rinkoje lyderė: jos procesoriai su integruotu GPU užima 63,4% pasaulinės rinkos. Reikia pažymėti, kad tai yra geras rodiklis, kadangi prieš metus Intel užimamos pozicijos sudarė 59,2%, taigi galima stebėti net 4,2% augimą.

Kompanijos AMD pozicijos per metus, atvirkščiai, susilpnėjo, o prarasta dalis didžiąja dalimi atiteko būtent Intel: lyginant su analogišku ketvirčiu prieš metus, AMD dalis sumenko nuo buvusių 24,8% iki dabartinių 19,7%. Trejetuką užbaigia kompanija nVidia, kuri taip pat gali pasigirti atsiriekusi iš konkurento dalį rinkos: per metus kompanijos iš Kalifornijos užimama rinka padidėjo nuo 15,7% iki 16,9%.

Ekspertai iš Jon Peddie Research pažymi, kad grafinių procesorių rinkos susitraukimas iš dalies aiškinamas tuo, jog daugelis vartotojų pilnai pasitenkina su integruotais grafiniais adapteriais, taigi papildomai diskretinei vaizdo plokštei išlaidauti neskuba. Ir šią tendenciją gana gerai atspėjo tiek Intel, tiek ir AMD, kurios stiprina į savo procesorius integruotos grafikos produktyvumo lygį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos