Huawei MediaPad 10 FHD apžvalga: planšetė galinga, bet ar greita?


IMG_1320Tai jau antroji pažintis su Huawei produkcija, pirmasis aptartas buvo Ascend D1 Quad XL, o šiandien pakalbėsime apie MediaPad 10 FHD. Šis planšetinis kompiuteris buvo pristatytas specialioje Huawei spaudos konferencijoje 2012 metais ir pristatytas kaip iPad konkurentas, tačiau ar jis prilygsta šiam Apple planšetiniam kompiuteriui?

Dizainas ir kokybė

Kaip visada pradėkime nuo to kas sudaro komplektaciją. O ji ganėtinai menka – gausite tiktais įkrovėją ir USB laidą ir jau matytas instrukcijas kinų kalba: nei dėklo, nei ausinių nėra, tačiau viską galima įsigyti už papildomą kainą. Aišku, tai nėra serijinio gaminio kompliektacija, tad prieš perkant reikėtų gerai pasidomėti, ką gausite su planšetiniu kompiuteriu.

Dizainas labai primena Samsung dešimties colių planšetinį kompiuterį, jis yra labai gražus ir atrodo elegantiškai.

Paėmus planšetinį į rankas, tikrai jaučiasi gera pagaminimo kokybė ir tvirtumas. Metalinis korpusas tikrai tinkamas tokiam apipavidalinimui.

Kartu su MediaPad 10 gavome išbandyti ir originalią klaviatūrą, kurią galite įsigyti už papildomą kainą, tačiau ją aptarsime vėliau.

Huawei-Mediapad-10-fhd-2Wi-Fi ir GPS

Šiame planšetiniame kompiuteryje yra integruota  Wi-Fi 802.11 b/g/n standarto plokštė, taip pat mobiliojo interneto modulis 4G.

Wi-Fi antena tikrai apstulbino – pavykdavo prisijungti net už 200 metrų esančios bevielio interneto ryšio stotelės.

Taip pat, kaip minėta, planšetinis palaiko mobiliuosius tinklus. Tad standartiniu 3G ryšiu galėsite pasiekti iki 84 Mb/s greitį, o prisijungus prie 4G ryšio pasieksite net iki 150 Mb/s. Tačiau testuojant planšetinį kompiuterį ir pasitelkus vieno didžiausių Lietuvos mobiliųjų paslaugų tiekėjo tarnybą,  nepavyko užmegzti 4G ryšio, tad teko tenkintis tik 3G.

GPS planšetiniame taip pat veikė labai gerai, greitai buvo aptinkama dabartinė vieta, ryšys su palydovu nenutrūko net važiuojat tuneliais.

Ekranas ir kameros

Ekranas yra vienas didžiausių pliusų šiame planšetiniame kompiuteryje. Huawei apginkluotas IPS LCD 10 colių ekranu ir 1920 x 1128 taškų raiška. Ekranas yra išties puikus, jis yra Full HD kokybės, dėl to žiūrint aukštos raiškos filmus geriausiai atsiskleidžia jo galimybės.IMG_1345Kameras šis planšetinis turi dvi. Priekinę 1.3 MP ir galinę 8 MP kamerą. Galinė kamera taip pat turi automatinio fokusavimo galimybę ir LED blykstę, tačiau fotografuojant su planšetiniu kompiuteriu, išties atrodysite kaip tikrų tikriausias hipsteris.

Planšetinis turi mažiau kameros galimybių nei anksčiau aptartas mobilusis Huawei Ascend D1 Quad XL, tačiau joje netrūksta efektų pasirinkimo, panoraminio vaizdo fotografavimo galimybės.

IMG_1348Huawei MediaPad 10 FHD specifikacijos

 • Ekranas: 10 colių, 1920 x 1128 taškų raiškos, IPS LCD
 • CPU: Keturių branduolių, 1.2 GHz, Cortex-A9
 • GPU: 16 branduolių Cortex A9
 • OS: Android 4.0.4
 • Vidinė atmintis: 8GB ( 5.29 lieka vartotojui)
 • Operatyvioji atmintis: 1GB
 • Kameros: 8MP galinė ir 1.3 MP priekinė
 • Bevielės komunikacijos: WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS
 • Sensoriai: akselerometras, giroskopas, proksimetras, magnetometras
 • Svoris: 150 gramai
 • Matmenys: 257.4 x 175.9 x 8.8 mm

Produktyvumo testai

Velamo

Tai naujasis testas, kuris apima daugiau nei AnTuTu ar BrowserMark, dėl to nuo šiol naudosime šią sistemą.

Už naršyklės HTML5 veiklą ir apskritai visą veikimą Huawei MediaPad 10 FHD gavo 1238 taškus, nusileisdama daugeliui išmaniųjų telefonų, tačiau stipriai aplenkdama savo didžiausią konkurentą Asus Transformer Prime.Huawei-mediapad-10-fhd-6

Teste, kuriame buvo bandoma planšetinio „geležis“, sistema gavo 376 taškus, nusilesdama tiems patiems išmaniesiems ir aplenkdama tą patį Asus kompiuterį.Huawei-mediapad-10-fhd-6

Quadrant Standart

Šis testas išbando, koks galingas yra planšetinis kompiuteris, ir šiame teste jis surinko 3980. Daugiausia taškų gavo už keturių branduolių procesorių (net 10550 taškų), o mažiausiai – už 2D grafiką, nors tai nėra didelis praradimas, tačiau vis vien labai mažai taškų – tik 321. Huawei-mediapad-10-fhd-7

Baterijos testai

Idle režimas: šiuo atveju yra išjungti visi nereikalingi ryšiai (WI-FI, Bluetooth ir GPS), planšetiniu naudojamasi minimaliai, tik patikrinti laiką ir pažiūrėti kiek liko baterijos . Šiuo režimu planšetinis išlaikė tik 8 valandas. Labai yra keista, kai planšetinį įjungus ryte ir palikus namie, grįžus randi jį išsikrovusį.

Office režimas:  aktualiausias tiems, kurie planšetinį kompiuterį naudos darbui. Buvo nuolat įjungtas WI-FI ryšys ir tikrinamas paštas, bei naudojamasi internetu beveik nuolatos. Šiuo režimu telefonas atlaike vos 5 valandas.

Stress režimas:  tai testas, kurio metu įjungiami visi ryšiai, nuolat naudojamasi internetu, žaidžiama ir t.t. Žodžiu, planšetinis kankinamas nuolatos. Šis režimas atskleidė, kad planšetinis negali dirbti tikrai produktyviai, juo labiau, kad jis be perstojo strigo, išsijunginėjo ir t.t. Šiuo režimu planšetinis  atlaikė vos pora valandų – rodiklis tikrai nepagirtinas.

Garso posistemė

Šis planšetinis kompiuteris yra apginkluotas nuostabia Dolby Surround garso sistema. Ji išties yra nuostabi. Planšetinis sukuria neįtikėtiną erdvinio garso pojūtį, o jei dar prijungsite prie geros garso sistemos, tuomet galėsite mėgautis be galo švariu ir aiškiu garsu. Jeigu jūs skirsite planšetinį muzikai, tai vien dėl šios sistemos būtų verta jį pirkti.huawei-mediapad-10-fhd-8

Programinė įranga

Huawei MediaPad 10 FHD yra varomas Android 4.0.4 ( Ice Cream Sandwich) ir turi labai įdomią vartotojo sąsaja. Šiame planšetiniame nerasime standartinio lango, kuriame pateikiamos visos įdiegtos programos, jos tiesiog yra pradžios ekrane. Iš pradžių tikrai buvo nepatogu, tačiau laikui bėgant tiesiog įpranti ir neatrodo tai labai sunku.

Prie jau įdiegtų programų randame standartines Huawei prietaisams skirtas programėles, kurios skirtos labiau darbui nei pramogoms.

Kalbant apie darbo spartą, buvo susidurta su nemažai problemų. Dirbant su naršykle, ji pastoviai strigdavo, kai buvo norima slinkti tekstą žemyn ar jį didinti. Jeigu esate atsidaręs ofiso programėlę ir tikitės spartaus darbo – teko nusivilti: tekstas vis užstrigdavo arba programa tiesiog išsijungdavo.Screenshot_2013-02-03-14-01-55

Klaviatūra

Už papildomą kainą (Europoje ji sudaro apie 110 eurų) jūs taip pat galite įsigyti originalią klaviatūra, skirtą šiam planšetiniam kompiuteriui. Tikėjausi, kad prijungus klaviatūrą, šis Huawei planšetinis kompiuteris gali tapti puikiu ultrabook klasės nešiojamu kompiuteriu, tačiau vėl teko nusivilti.huawei-mediapad-10-fhd-10

Pirmomis dienomis buvo be galo sunku įstatyti ją į vietą ir pritvirtinti. Klaviatūrai pilnai prisitvirtinti reikalingi trys laikikliai – du iš šono, kurie laiko klaviatūrą ir vienas per vidurį, kur yra jungtis.Huawei-Mediapad-10-fhd-11

Taip pat prijungus klaviatūrą, yra galimybė pakrauti planšetę tiesiai per ją, tačiau atlikus įkrovimo testą pasirodė, kad įkraunant per klaviatūra, krovimas truko net 4 valandas ilgiau.

Renkant tekstą klaviatūra, tekstas gana dažnai strigdavo (o gal net ir labiau, nei dirbant su sensorine klaviatūra). Taip pat apačioje esantis pelės laukelis veikė nesklandžiai tekdavo daug kartų braukyti per jį, norint žymeklį nuleisti žemyn.huawei-mediapad-10-fhd-12

Klaviatūra turi standartinę USB jungtį, kuri yra labai patogi ir tikrai naudinga. Tai vienas didžiausių pliusų, kuriuos turi ši klaviatūra.huawei-mediapad-10-fhd-13

Pliusai ir minusai

+:

Nuostabus ekranas;

Puiki Dolby garso sistema;

Patraukli išvaizda;

Gera medžiagų ir surinkimo kokybė.

-:

Greitis, greitis ir dar kartą greitis;

Neįprasta vartotojo sąsaja;

Trumpas baterijos darbo laikas.

Huawei-mediapad-10-fhd-14Išvados

Planšetinis kompiuteris pasižymi tikrai labai geromis specifikacijomis, tačiau to neužtenka, norint sklandžiai dirbti. Huawei MediaPad 10 FHD turi išties nuostabu ekraną ir stulbinančią garso sistemą, tačiau planšetiniam kompiuteriui labai trūksta spartos. Vartotojo sąsaja yra įdomi, bet kartu ir neįprasta – sunku įprasti prie to, kad negalime matyti lango su visomis programomis.

Priedų yra išties daug – nuo USB adapterių iki HDMI jungčių, tačiau tai nekompensuoja lėto darbo. Klaviatūra atrodo labai gražiai, tačiau jai dar trūksta ergonomikos. Baterija taip pat yra gana silpna. Ar rekomenduočiau šį planšetinį savo draugams ? Manau, kad apie tai reikėtų tikrai gerai pagalvoti, kai rinkoje yra daug konkuruojančių produktų. Kartu norisi palinkėti, kad gamintojas kuo greičiau išspręstų minėtas problemas, kurios didžiąja dalimi yra programinio pobūdžio.

2 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  pirmas blynas – transformeris biški pasvilęs

 2. kostas parašė:

  kokia sito tableto kaina?


Kitos kategorijos naujienos