Google sumažino įsilaužimų į Gmail paskyras skaičių 99,7%


Dar 2004 metais korporacijos Microsoft įkūrėjas Bilas Geitsas (Bill Gates) teigė, kad po kelių el. šiukšlės (spam) taps istorijos dalimi, tačiau panašu, kad kasdienybe tapo ne tik pačios Microsoft produktai, tačiau ir el. šlamštas. Jis kankina praktiškai visus vartotojus, tačiau ypatingai daug galvos skausmo sukelia el. pašto paslaugų tiekėjams, ypač tokiems gigantams, kaip kompanija Google, kuri neseniai papasakojo apie priemones, kurių imamasi, kovojant prieš šią negandą.

gmail-hack-graph-2010-2013

Neseniai Google tinklaraštyje pasirodė naujiena, kurioje kompanijos saugumo specialistas Mike Hearn pažymi, kad šiuolaikinės el. pašto programos daugumoje atvejų tikrai gerai kovoja su el. šlamštu, kurį iš karto siunčią į specialius katalogus arba šiukšlių dėžę. Vis tik po kurio laiko el. šlamšto siuntėjai suprato, kad kovą pradeda pralaiminėti, taigi 2010 metais ėmėsi aktyviai įsilaužinėti į Google paskyras, iš kurių atakuodavo žmones tais kontaktais, kurie būdavo randami Gmail paskyroje.

2011 metais tokių atvejų skaičius pasiekė kritinę ribą, taigi Google ėmėsi intensyviai darbuotis prie problemos sprendimo. Buvo aišku, kad el. šlamšto sumažinimui būtina visų pirma eliminuoti Gmail paskyrų įsilaužimo galimybę. Tokiu būdu, dabar paieškos gigantas praneša, jog sukompromituotų el. pašto paskyrų skaičių, lyginant su 2011 metais, jam pavyko sumažinti net 99,7%, o tai yra tikrai puikus pasiekimas.

Vienu iš sėkmės receptų tapo naujos sistemos įdiegimas, kuri kompleksiškai analizuoja kiekvieną prisijungimą prie Gmail paskyros. Sistema atsižvelgia net į 120 faktorių, kurie padeda, kad jungiasi tikrai tas vartotojas, kuris yra dėžutės savininkas, o ne kas nors iš svetimų. Jei tik prisijungimas atrodo įtartinas, Google sistema gali paklausti, pavyzdžiui, telefono numerio (šis turi susietas su paskyra) arba privataus klausimo, kurio dažniausiai hakeriai nežino. Kartu Google rekomenduoja vartotojams naudoti stiprius slaptažodžius bei dviejų lygių autentifikaciją, kuria gali pasinaudoti kiekvienas Gmail naudotojas. Kartu nereikėtų naudoti tų pačių prisijungimų prie skirtingų sistemų. Aišku, praktika rodo, kad net ir nuolatinis šių tiesų kalimas pro vieną ausį įlekia, pro kitą…

two step verification gmail

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos