Iki XBOX projekto Microsoft norėjo įsigyti SEGA kovai prieš Sony


Buvęs Microsoft aukšto lygio vadovas Joachim Kempin pareiškė, kad praeityje Microsoft galvojo apie kompanijos SEGA įsigijimą, kad būtų sukurta nuosava konsolė, tačiau po to, kai Bill Gates pamatė SEGA Dreamcast fiasko, jis nusprendė pasisakyti prieš tokią idėją. „Tuo metu buvo trys pagrindinės kompanijos – Sony, Sega ir Nintendo. Ir kompanijoje Microsoft buvo nuolat diskutuojama apie Sega įsigijimo galimybę ir kažkas panašaus“, – pažymėjo jis pokalbyje su IGN žurnalistais.

original-xbox

Jis taip pat pridūrė, jog kompanija dirbo su SEGA prie Dreamcast skirtos Windows CE platformos. „Bilui [Bill Gates, – aut. past.] to buvo nepakankama, jis nemanė, kad SEGA turi užtektinai jėgų, kad galų gale sustabdytų Sony, taigi mes sukūrėme nuosavą XBOX“, – pridūrė Joachim Kempin, dirbęs su Microsoft nuo 1983 m. iki 2002 m. – per tą laiką Bill Gates ryžosi išleisti XBOX.

Ir Microsoft buvo teisi – netgi originali XBOX buvo parduota 24 mln. egzempliorių tiražu (palyginimui, SEGA Dreamcast tiražas sudarė tik 10 mln. vienetų). Ką jau bekalbėti apie XBOX 360, kuri tapo tikru pramogų industrijos hitu ir padarė Microsoft, mažų mažiausiai, lygiaverčiu žaidėju konsolių rinkoje šalia japonų kompanijos Sony. Aišku, kai kas pasakytų, kad dabar Microsoft netgi įtakingesnė, tačiau čia viskas priklauso nuo įvairiausių kriterijų. Bet kokiu atveju, svarbiausia, kad konkurencija tęstųsi ir toliau.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos