Intel verčia ultrabookų su Haswell procesoriais gamintojus diegti sensorinius ekranus


Gamintojai gana džiugiai kalba apie iniciatyvą nešiojamus kompiuterius su operacine sistema Windows 8 aprūpinti sensoriniais ekranais. Pirma, tai leis atskleisti naujos Microsoft programinės platformos sąsajos ypatumus. Antra, sensorinis ekranas suteiks nešiojamam kompiuteriui naujumo efektą ir bent taip stimuliuoti pardavimus depresiją išgyvenančioje asmeninių kompiuterių rinkoje. Kai kurie gamintojai tvirtina, jog galėtų aprūpinti sensoriniais ekranais daug didesnį nešiojamų kompiuterių modelių kiekį, tačiau „butelio kakliuko efektu“ tampa sensorinių ekranų gamintojų pajėgumai tenkinti visų norinčių užgaidas.

Acer-Aspire-S7-touchscreen

Taip pat mes jau žinome iš anksčiau, kad ultrabookams su Haswell procesoriais sensorinis ekranas taps privalomu atributu, o kartu priminsime, kad kompanija Intel iki 2013 metų pabaigos norėtų matyti ultrabookų modelių, kurie turėtų sensorinį ekraną bei kainuotų apie $599 (~ 1540 lt be mokesčių). Savo ruožtu, kinų kompanija Lenovo apskritai iki šių metų pabaigos ketina sensorinius ekranus įdiegti net į 60% savo kompiuterių.

Kaip praneša puslapis DigiTimes, remdamasis komplektuojančių dalių tiekėjus, jei ultrabookų gamintojai be išlygų sutiks visuose savo sprendimuose su Haswell procesoriais naudoti sensorinius ekranus, kompanija Intel pasiruošusi suteikti tam tikrų subsidijų, perkant mobilius procesorius. Žinoma, kad sensorinis ekranas nešiojamą kompiuterį pabrangina vidutiniškai $100 (~ 260 lt). Vargu, ar Intel subsidijos dydis, jei toks apskritai numatytas, galės visiškai padengti tokį pabrangimą. Šaltinių teigimu, riboti sensorinių ekranų gamybiniai pajėgumai leidžia tikėtis, kad 10-15% nešiojamų kompiuterių šiame pusmetyje gaus sensorinius ekranus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos