iPhone 5 pasauliniai pardavimai pirmą kartą viršijo Galaxy S III


Analitikų kompanijos Strategy Analytics paskelbė 2012 metų IV ketvirčio išmaniųjų telefonų rinkos tyrimo rezultatus, iš kurių galima matyti, kad Apple išmanusis telefonas iPhone 5 savo pardavimų lygiu pirmą kartą aplenkė Samsung flagmaną Galaxy S III. Analitikai pastebi, tokius pergalingus iPhone rezultatus lėmė „sensorinis ekranas, ekstensyvi distribucija ir dosnios operatorių subsidijos“.

iPhone-5-vs-Galaxy-S3-side-by-side

Tyrimas rodo, kad išmaniojo telefono iPhone 5 pardavimai per 2012 m. IV ketvirtį sudarė 27,4 mln. vienetų, tuo tarpu Galaxy S III pardavimų lygis siekė tik 15,4 mln. Savo ruožtu, Apple gali didžiuotis ir savo senos kartos iPhone 4S, kurio per minėtą laikotarpį parduota 17,4 mln. egzempliorių, o tai yra taip pat daugiau nei Samsung flagmano. Tokiu būdu, analitikai konstatuoja, jog Apple iPhone šiuo metu užima 15% pasaulinės rinkos, tuo tarpu Samsung šis rodiklis sudaro 7%. Antra vertus, tokie rodikliai yra preliminarūs, kadangi nei Apple, nei Samsung oficialios statistikos nepateikė.

Ekspertai pastebi, kad vienas iš įtakojančių tokius rodiklius faktorių yra jų debiuto laikas. Pavyzdžiui, Samsung Galaxy S III buvo išleistas 2012 m. gegužės mėnesį, taigi jis yra šiek tiek senesnis nei iPhone 5, kuris debiutavo 2012 m. rugsėjį. Be to, reikia pripažinti, kad nuolat didėjantis gandų srautas apie būsimą Galaxy S IV taip pat yra ribojantis faktorius, kuris verčia atsisakyti pirkti Galaxy S III dabar, ir laukti naujesnio/geresnio/greitesnio Galaxy S IV. Aišku, kiti ekspertai atkreipia dėmesį, kad iPhone 4S rinkoje pasirodė dar seniau – 2011 metų spalio mėnesį, tuo tarpu jo pardavimai taip pat viršija „naujesnį“ Galaxy S III.

Analitikai pažymi, jog iPhone 5 ir iPhone 4S bendras pardavimų lygis leidžia teigti, jog Apple išmanieji telefonai sudaro penktadalį per tą laikotarpį visame pasaulyje parduotų mobilių įrenginių, o tai tikrai puikus rezultatas kompanijai Apple, kurios telefonai priklauso aukščiausiam kainų segmentui. Sėkmės priežastimis įvardijamos kokybė ir naudojamos medžiagos, reguliariai pasirodantys operacinės sistemos atnaujinimai (kai Android vartotojai priversti laukti mėnesių mėnesius arba apskritai atnaujinimo negauna).

Beje, analitikai iš Morgan Stanley yra įsitikinę, kad korporacija Apple dar 2013 metų vasarą yra pasiruošusi išleisti Kinijos rinkoje biudžetinį iPhone, kuris kainuos maždaug $329 be sutarties su mobiliojo ryšio operatoriumi. Teigiama, kad pigus išmanusis telefonas sumažins Apple pelno maržą iki maždaug 40%, o taip pat atims maždaug trečdalį pirkėjų, kurie potencialiai galėjo įsigyti pilnavertį iPhone, tokiu būdu, Apple tai leistų užimti nuo 10% iki 20% Kinijos rinkos. Ar tikrai taip įvyks, kalbų yra daug:  iš vienos pusės, Apple tokius gandus nuolat neigia, tačiau iš kitos pusės – kiek anksčiau buvo pripažinę, kad vidinė kanibalizacija yra geriau nei išorinė konkurencija, kai rinką užima varžovai. Be to, Apple vadovybė anksčiau yra teigusi, kad kinų rinka jai taps didžiausiu pajamų šaltiniu, taigi dėl to galima ir nusižengti kai kuriems principams.

2 komentarai (-ų)

  1. aaa parašė:

    as tik uz samsung!!

  2. wet parašė:

    bet tai kai apple duoda.. paskutinis pasispardymas, tikrai. nesamone tas apple


Kitos kategorijos naujienos