Peter Oppenheimer: jei Apple norėtų dominuoti, išleisti pigų iPhone būtų logiška


Gandai apie biudžetinio išmaniojo telefono iPhone anonsą paskutiniu metu eskaluojama praktiškai visų ekspertų ir analitikų, kurie bent kažkiek supranta, kas yra tas išmanusis telefonas. Vis tik kompanija Apple neskuba plėsti savo firminių telefonų asortimento, teigdama, kad nebrangių išmaniųjų telefonų segmente sėkmingai kovoja ankstesnių kartų iPhone.

iphone

Visk tik analitikų tai nė kiek nenuramina. Štai banko Morgan Stanley analitikė Katy Huberty, pabendravusi su korporacijos Apple finansų direktoriumi Peter Oppenheimer, padarė išvadą, kad biudžetinio iPhone pasirodymui laikas yra tikrai tinkamas, praneša britų puslapis The Register, juo labiau, kad tam puikus pavyzdys gali būti planšetinio kompiuterio iPad mini sėkmė Kinijos ir Brazilijos rinkose, kur daugiau nei 50 proc. naujų Apple vartotojų įsigijo būtent kompaktišką planšetę.

Taip pat analitikė pažymėjo dar vieną svarbų aspektą: Kinijos rinka, kurią Apple jau dabar vadina antru pagal dydį savo produkcijos vartotoju, labiau mėgsta naujus išmaniųjų telefonų modelius, taigi į atpigintus iPhone 4 ir iPhone 4S nelabai linkę žiūrėti. Tokiu būdu, analitikė Katy Huberty mano, kad Apple vertėtų išleisti pigų iPhone, net jei pelno marža sumažėtų iki 40%.

Pats Apple finansų direktorius Peter Oppenheimer pripažino, kad Kinija turi labai didžiulį potencialą, ir korporacija tuo neblogai naudojasi. Paskutinė ketvirčio ataskaita rodo, kad lyginant su analogišku laikotarpiu prieš metus, Kinijoje, Hong Konge ir Taivane kompanijos Apple produkcijos pardavimai padidėjo dvigubai, o pelnas šiame regione padidėjo 60% iki 7,3 mlrd. JAV dolerių. Tai verčia didinti ir mažmeninės prekybos tinklą: Apple vadovas Tim Cook savo laiku teigė, kad Kinijoje firminių Apple parduotuvių kiekis pasiekė 11, tuo tarpu partneriams priklausančių prekybos taškų kiekis per artimiausius metus turi padidėti nuo 7000 iki 17000. „Kinija jau yra antras pagal dydį mūsų regionas… Ir jau dabar aišku, kad čia yra labai daug potencialo“, – pridūrė jis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos