Penki dalykai, kuriuos Microsoft reikėtų realizuoti Surface Pro 2


Po planšetinio kompiuterio Surfae Pro su operacine sistema Windows 8 Pro premjeros Microsoft pasiūlė sprendimą, kuris gali suteikti kur kas daugiau, nei anksčiau pasirodęs Surface RT. Skirtingai nuo pastarojo, naujoji Pro versija turi pilnavertę programinę platformą, kuri naudoja galingą procesorių Intel Core i5, palaiko praktiškai bet kurią programinę įrangą, kurią galima sėkmingai įdiegti asmeniniame kompiuteryje su Windows 8.

5surface-Pro-starting-01

Vis tik nežiūrint į tai, kad prieš mus yra bene vienas geriausių Windows planšetinių kompiuterių, jis toli gražu nėra tobulas. Tikrai neįspūdingas autonominio darbo laikas, aukšta kaina ir funkcijų trūkumas vargu, ar padarys Surface Pro pagrindiniu vartotojo kompiuteriu, kaip nepadarys ir rimto konkurento kultiniam Apple iPad (nors kažkas gali pasakyti, jog palyginimas vargu ar tinkamas).

Gana ilgai padirbėję su Surface Pro žurnalistai iš puslapio CNet nusprendė pareikšti savo nuomonę. Pradžiai reikia pažymėti, kad tai yra vienas iš tų produktų, kurie atrodo netgi geriau asmeniškai susipažinus, nei ant popieriaus, o puiki mechaninė klaviatūra yra viena įdomiausių iš tokio pobūdžio įrenginių – blogai tai, kad toks sėkmingas produktas nėra komplekte pagal nutylėjimą. Tačiau tikru testu kompanijai Microsoft taps neišvengiama antroji planšetės versija, kurioje turės būti atsižvelgta į pirmosios versijos trūkumus ir vartotojų pageidavimus. Į ką gi reikėtų kompanijai atkreipti dėmesį, ruošiant Surface Pro 2 modelį?

5surface-Pro-starting-02

Neįtikėtina, tačiau faktas – planšetinis kompiuteris Surface Pro gali veikti iki 4 valandų – tokios baterijos darbo trukmės tikrai nepakanka, kad būtų galima varžytis su kitomis planšetėmis, jau nekalbant apie šiuolaikinius ultrabookus, į kuriuos ir taiko savo kaina šis modelis. Netgi daugelis kitų Windows 8 planšečių gali veikti ilgiau, kadangi turi procesorius Intel Atom (aišku, tai tampa ir tam tikru trūkumu). Bet kokiu atveju, Surface Pro negalima vadinti kelionių planšete ar sistema, kuri gali veikti visą dieną. Turbūt ne veltui Intel žada didesnį autonominio darbo laiką po 10 W procesorių Haswell pasirodymo, taigi bus galima tikėtis ilgesnio autonominio darbo laiko, neaukojant produktyvumo lygio.

5surface-Pro-starting-03

Prijungiama docking-stotelė. Turėdamas gana ribotą periferinių jungčių kiekį, nedidelį ekraną, trumpą autonominio darbo laiką, planšetinis kompiuteris Surface Pro savaime prašosi prijungiamos mažiausiai prie klaviatūros su papildoma baterija, ir viso to reikia jau gamykliniame komplekte. Galima įsivaizduoti tokį scenarijų: vartotojas, kai tik jam reikia kur nors išvykti, Surface Pro naudojasi kaip planšete, tuo tarpu biure jis iš karto prijungia įrenginį prie klaviatūros su pele ir didesniu ekranu. Microsoft jau užsiminė, jog kažkas panašaus jau planuojama išleisti. Norėtųsi tikėti, kad Surface Pro 2 pasirodys kartu su tokia docking-stotele.

5surface-Pro-starting-04

Patraukliausias dalykas planšetėje Surface Pro – tai dėklas – klaviatūra. Ji plona, lengva, tačiau vartotojui gali pasiūlyti tikrus mygtukus ir nedidelį lietimui jautrų laukelį. Deja, komplekte jos nėra. Sumokėję $899 už 64 GB versiją ir $999 už 128 GB versiją, būtina išleisti dar $130 už Type Cover, arba sutaupyti $10 ir įsigyti Touch Cover be iškilių mygtukų. Teigiama, kad tai pats neaiškiausias sprendimas komplektacijoje, kurį Microsoft priėmė nuo XBOX 360 be Wi-Fi debiuto laikų – juk Surface Pro praktiškai gimė tam, kad veiktų su klaviatūra.

5surface-Pro-starting-05

Lengvesnis ir plonesnis korpusas. Surface Pro korpuso storis sudaro 13,5 mm, tuo tarpu svoris sudaro 900 gramų. Tai nėra daug, jei kalbėtume apie ultrabookus, tačiau su konkurentais taip kovoti yra tikrai sudėtinga: tiek su Surface RT, tiek su Windows planšetėmis Intel Atom pagrindu, o juo labiau su iPad ir Android flagmanais, kurie ir lengvesni, ir plonesni. Aišku, visi jie negali pasigirti tokia galinga aparatine įranga, plačiomis galimybėmis, tačiau antros kartos Surface Pro vis tik reikėtų „sukųsti“.

5surface-Pro-starting-06

Mažesnė kaina ir 64 GB versijos išnykimas. Bazinė Surface Pro kaina ($899) yra šiek tiek apgaulinga. Už tokius pinigus vartotojas gauna modelį su 64 GB SSD kaupikliu ir jokios klaviatūros – dangtelio. Pirmieji vartotojai jau skundžiasi, kad Windows 8 platforma jiems palieka ne tiek daug vietos jų asmeniniams duomenims, nors Microsoft ir perspėjo, kad labai daug tikėtis tikrai neverta. Savo ruožtu, 128 GB versija kainuos jau $999, o dar $130 teks atiduoti už klaviatūrą. Taigi kalbama apie visus $1130, o tai pilnai atitinka plonų nešiojamų kompiuterių kainas ar net jas viršija: Lenovo Yoga 13 kainuoja $1099, tuo tarpu 13,3“ Apple MacBook Air – $1199. Kad padidintų savo sprendimo patrauklumą, Microsoft tiesiog privalo sumažinti Surface Pro 2 kainą.

Aišku, šiuos penkis pakeitimus realizuoti nebus lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vis tik jei Microsoft tai pavyks padaryti, rinkoje turi pasirodyti tikrai universalus sprendimas, apjungsiantis asmeninių ir planšetinių kompiuterių pasaulį.

Vienas komentaras

  1. komentorius parašė:

    Jei apie nešiojamus kompiuterius kalbėtume kaip apie moteris pasakyčiau taip: notebook’as būtų kokia apvalutė moteriškė, ultrabook’as būtų daili prisižiūrėjusi figūrą pana, tai šis Surface būtų būtų laiba manekenė, kuriai anos dvi pavydėtų tokio svorio.
    900g ne „nėra daug“ kalbant apie ultrabookus, o kaip tik „labai mažai“.
    Va tabletų srityje tai jau kita situacija. Jei Surface rašosi tarp konkurentų, tai tikrai turės sukūsti.
    O jei lieka tarpe tarp tabletų ir ultrabookų, tai gal KMI ir normalus 😀


Kitos kategorijos naujienos