Kam vogti asmeninius duomenis? Paprasčiau juos išgalvoti


FTB agentė Dalia Grybauskaitė ir jos kreditinė kortelė. Ar kam nors Jungtinėse Valstijose tai įdomu?

Paraiška JAV bankui: FTB agentė Dalia Grybauskaitė. Dosjė: gyvena D. Britanijoje, vedusi, turi šunį Reksą…

Ir iš tikrųjų, mes visi pripratome, kad nusikaltėliai vagia privačius duomenis ir vėliau juos panaudoja pinigų vagystėms. Tačiau neseniai JAV Federalinių tyrimų biuras (FTB) atskleidė nusikalstamą schemą, kurioje asmeniniai žmonių duomenys buvo nereikalingi – nusikalstama grupuotė sukurdavo tūkstančius išgalvotų asmenų, kurių vardu buvo registruojama visa galybė kreditinių kortelių.

Padirbinėdami kredito istorijas, nusikaltėliai pasiekdavo, kad kredito limitai būtų praplėsti. Pasinaudojant šia schema kreditų organizacijų grupei buvo padaryta įspūdinga 200 mln. JAV dolerių žala!

Specialios operacijos metu, kurioje dalyvavo šimtai FTB darbuotojų, 13 skirtingų Jungtinių Valstijų vietų buvo sulaikyti sukčiavimui skirtos schemos autoriai ir bendrininkai. Areštuota trylika žmonių keturiose valstijose, ir greitu metu sulaikytieji pateks į teismą.

Norėdami pridengti savo schemą, nusikaltėliai sukurdavo dešimtis fiktyvių juridinių asmenų, valdė maždaug du tūkstančius realių pašto adresų (butų, namų ir t.t.). Suprantama, jog pinigų pagrobimui buvo naudojamasi statytiniais asmenimis (dalis jų nė neįtardavo, kokia jų rolė minėtoje schemoje). Kaip ten bebūtų, šiuo metu FTB tiria visą sukčiavimo grandinę, kurios pėdsakai jau veda ir už JAV ribų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos