Mokslininkai kuria kompiuterį, kuris apsaugotas nuo gedimų


airport-bsod

Naujos architektūros kompiuteris, kuris buvo sukurtas Londono universitetinio koledžo specialistų, apsaugotas nuo gedimų, tvirtina žurnalistai iš puslapio Daily Tech. Pabandykime išsiaiškinti tokį drąsų kolegų pareiškimą ir išanalizuoti britų mokslininkų projektą, kuriam vadovauja informacinių technologijų profesoriai Peter Bentley ir Christos Sakellariou.

Pagrindine kompiuterių nedarbingumo priežastimi (aišku, jei turime tvarkingai veikiančią aparatinę įrangą) yra tai, jog jie dirba, pažingsniui įgyvendindami programų instrukcijas. Pačios instrukcijos vykdomos, vadovaujant vidiniam kompiuterio skaitliukui. Problemos prasideda tuo atveju, kai skaitliuko darbas sutrinka, arba programa negauna patvirtinimo kodo, kad ankstesnė užduotis sėkmingai atlikta. Tokiu būdu, kita programos eilutė negali būti įvykdyta, ir kompiuteris „užstringa“. Operacinėse sistemose Windows tokia situacija verčia pasirodyti gerai žinomiems BSOD.

Įvardinę problemą, specialistai iš D. Britanijos sukūrė kompiuterį, kurio architektūra nenumato programos kodo įvykdymo nuoseklaus perrinkimo būdu. Vietoj to sistemai pasiūlomi kodo ir duomenų gabaliukai, kurie apdorojami atsitiktine tvarka, o atmeta atsitiktinumų galimybę, susijusią su nuosekliu komandų įgyvendinimu. Kai visi programos kodai įgyvendinami – rezultatas pateikiamas nuosekliai. Jei pasirodo klaida – apie tai informuoja atitinkamas pranešimas, tačiau pati sistema išlieka stabili. Visa tai primena daugiau žmogaus smegenų, nei tradicinio kompiuterio veikimo principą.

Dabar mokslininkai užsiima savo sistemos kodavimu. Jie siekia, kad kompiuteris galėtų pats pakeisti savo instrukcijas, priklausomai nuo jam pateikiamų duomenų pokyčių. Jų veiklos rezultatas buvo pademonstruotas balandžio mėnesį Singapūre įvyksiančioje konferencijoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos