LG kuria savo nuosavą 8 branduolių mobilų procesorių Odin


LG-Optimus-G-Pro_1

Panašu, kad visus savo „aštuonių“ branduolių procesoriumi Exynos 5 Octa gąsdinusi kompanija Samsung pabijojo jį naudoti išmaniuosiuose telefonuose, tačiau parodoje MWC 2013 buvo pastebėtas jo pagrindu sukurtas planšetinio kompiuterio prototipas. Spėjama, kad „aštuonių branduolių“ procesorius, net nežiūrint į keturis „ekonomiškus“ Cortex-A7 branduolius, per daug „ėdrus“ ir karštas, kad būtų įdiegtas telefonuose, tačiau visai tinka planšetiniams kompiuteriams.

Leidinys The Korea Times tvirtina, kad P. Korėjos kompanija LG ketina taip pat sukurti savo firminį 8 branduolių procesorių, skirtą išmaniesiems telefonams bei naudojantį jau pažįstamą technologiją ARM big.LITTLE: keturi Cortex-A7 branduoliai reziduos kartu su keturiais galingais Cortex-A15. Procesorius gavo kodinį pavadinimą Odin, o jo gamyba, naudojant 28 nm technologinį procesą, užsiims kompanija TSMC. Pirmuoju tokio procesoriaus savininku turėtų tapti išmanusis telefonas LG Optimus G2, kurio anonsas turėtų įvykti rugsėjo mėnesį įvyksiančiame renginyje IFA 2013.

Kompanija LG leidžia suprasti, kad yra pilna ryžto tapti rimtu žaidėju mobilių procesorių segmente. Kompanija neketina šioje srityje nusileisti savo konkurentui Samsung. Tiesa, jei pastaroji turi savo gamybinius pajėgumus, tai LG teks pasikliauti TSMC paslaugomis, kad nereikėtų konkurentą „maitinti“ savais užsakymais. Belieka tik sulaukti rudens, kad sužinotume, ar sugebės LG paslėpti 8 branduolių procesorių išmaniajame telefone.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos