Joachim Kempin: Microsoft gali sunaikinti asmeninių kompiuterių industriją


Microsoft stengiasi tapti vis aktyvesniu žaidėju aparatinės įrangos industrijoje, ir augantis Surface šeimos įrenginių skaičius tai tik patvirtina. Žinoma, šiuo metu rinkoje egzistuojantys gamintojai nėra patenkinti tokiu programinės įrangos giganto siekiu, kadangi Microsoft gali pasitraukti iš tradicinės partnerystės modelio ir su nauda sau pakenkti visai asmeninių kompiuterių industrijai.

Joachim Kempin

Tokią nuomonę portalo IGN žurnalistams išreiškė buvęs Microsoft pardavimų padalinio viceprezidentas Joachim Kempin, kuris kompaniją paliko dar 2003 metais. Jis teigia, kad Microsoft bando sukurti savo nuosavą įrangą ir išleisti naujų produktų, kurie galų gale gali sudaryti nemažą konkurenciją partnerių įrenginiams.

Kai jie anonsavo planšetinį kompiuterį Surface ir būsimą nešiojamą kompiuterį, jie nusprendė eiti skirtingu keliu, palikdami partnerystės modelį, kuris veikė paskutinius 20 – 30 metų. Kuo bebūtų tie partneriai, jie tuo tikrai nesidžiaugia. Asmeniškai aš tai laikau klaida, tačiau Ballmer‘is taip negalvoja, ir jis valdo kompaniją“, – teigė knygos Resolve and Fortitude autorius Joachim Kempin.

J. Kempin nėra vienintelis, kuris mano, kad nauja Microsoft strategija gali atnešti aparatinės įrangos industrijai. Acer vadovas JT Wang dar 2012 m. spalio mėnesio interviu teigė, jog iš tikrųjų Microsoft planuoja sunaikinti ekosistemą su savo naujais produktais, ir Surface – tik viso to pradžia.

Jie užsiima tuo, kas sunaikins visą ekosistemą. Jie turi didžiulį pinigų kiekį, ir jie gali nužudyti bet ką“, – baigė jis, nurodydamas $63 mlrd. grynųjų, kuriais dabar disponuoja Microsoft ir gali leisti jai išleisti daugybę įvairių produktų.

Šaltiniai, susipažinę su situacija, nurodo, kad Microsoft šiuo metu darbuojasi prie Surface asortimento išplėtimo – ruošiami keli nauji įrenginiai, įskaitant kompaktišką planšetinį kompiuterį, kuris bus specialiai skirtas žaidimams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos