Microsoft „pririšo“ Office 2013 licenciją prie vieno kompiuterio


office2013-launched

Ne itin geros žinios asmeninių kompiuterių vartotojus pasiekė iš Microsoft stovyklos. Kompanija iš Redmondo neseniai patvirtino portalo PCWorld žurnalistams, jog biuro programų paketo Office 2013 licencinė sutartis, sutikimas su kuria yra privalomas, kad būtų galima teisėtai naudotis šiuo paketu teisėtais pagrindais, neleidžia perinstaliuoti į kitą asmeninį kompiuterį, kaip tai buvo galima padaryti su Office 2010. Tokiu būdu, galutinio vartotojo licencinė sutartis (EULA), iš esmės, visiems laikams „pririša“ įsigytą programinio paketo kopiją prie vieno asmeninio kompiuterio.

Taigi biuro programų paketo Office 2013 vartotojai, vieną kartą įdiegę į savo kompiuterį šį programų rinkinį, bus susaistyti visiems laikams (matyt, tai bus daroma per Microsoft interneto tarnybas) būtent prie konkrečios sistemos, tiesa, jei biuro programų paketas sugalvos neveikti, matyt, bus leidžiama įdiegti ir aktyvuoti iš naujo. Neaišku, ar visa tai suveiks pakeitus tam tikrus aparatinės dalies komponentus.

Apskritai tokia programinės įrangos giganto strategija labai smarkiai primena įkyrias užuominas apie būtinybę prenumeruoti „debesų“ paketą Office 365. Pavyzdžiui, Office 365 Home Premium galima įdiegti į penkis kompiuterius, o metams tai kainuos $99.99 (~ 260 lt). Aišku, jei vartotojui reikia tik vienos kopijos ir jis įsigyja Office 2013, jo ateityje gali laukti tikrai nemalonūs siurprizai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos