Microsoft Security Essentials tapo populiariausia pasaulyje antivirusine


Nežiūrint į ne visai sėkmingą dalyvavimą eilėje testų, Microsoft Security Essentials yra labiausiai pasaulyje paplitusi antivirusinė programa. Remiantis kompanijos OPSWAT pateikiama ataskaita, Microsoft antivirusinės dalis 2012 m. gruodžio mėnesį išaugo 2,3% ir dabar sudaro 15,3%. Už jos antroje vietoje atsidūrė Avast! Free Antivirus su 13,6% rinkos dalimi, tuo tarpu trejetuką užbaigia Avira Free Antivirus – 9%.

Worldwide Antivirus Product Market Share

„J“ raide pažymėta antivirusinė turėtų būti Kaspersky Internet Security

Reikia pastebėti, jog jei Avira Free Antivirus vartotojų skaičius padidėjo 1,5%, tai ESET NOD32 per tą patį laikotarpį neteko lygiai tiek pat. Savo ruožtu, AVG AntiVirus taip pat negali pasigirti vartotojų prieaugiu – mažėjimas sudarė daugiau nei 1%.

Be viso to, ataskaitoje pateikti duomenys ir apie antivirusinių bazių atnaujinimo dažnumą. Teigiama, kad liūto dalis (94%) Microsoft antivirusinės vartotojų atnaujinimus gauna maždaug savaitės laikotarpyje. 7 dienų laikotarpiu atsinaujina apie 81% sistemų su avast! Free Antivirus. Toliau su panašiais rezultatais išsidėstė Avira Free Antivirus, ESET NOD32 Antivirus ir AVG AntiVirus Free Edition.

av-time-since-last-update

Nelabai geras „vaizdelis“ matomas tarp antivirusinės programos AVG AntiVirus vartotojų: apie 40% šios kompanijos saugumo sprendimo vartotojų pasikliauna antivirusinės įrašais, kurie yra senesni nei du mėnesiai. Iš esmės, apie 70% vartotojų sistemų gali pasigirti antivirusinėmis duomenų bazėmis, kurios yra mažiausiai savaitės senumo.

2 komentarai (-ų)

  1. thermal parašė:

    kur jau nebus populiari, jei vartotojai per win update pagal nutylėjimą gauna. turbūt patys net nežino, kad tokia antivirusinę turi 🙂 o efektyvumas mse tikrai tragiškas, ypač jei ne pats garsiausias virusas.


Kitos kategorijos naujienos