Mozilla Firefox 19 gavo integruotą PDF dokumentų peržiūros galimybę


Beveik po mėnesį trukusio Firefox 19 beta testavimo kompanija Mozilla išleido dar vieną savo naršyklės versiją, kuri eilę patobulinimų ir naujovių. Naršyklė jau prieinama oficialiame Mozilla interneto puslapyje.

Firefox 19 versijoje kompanija įdiegė pagal nutylėjimą įjungtą PDF peržiūros priemonę, taip atsisakydama nuo dažnų spragų ir stabilumo stokos kenčiančio Adobe priedo, kuris iki tol buvo komplekte. Mozilla sprendimas naudojasi nuosavą PDF.js varikliuką JavaScript pagrindu tam, kad PDF failus būtų galima peržiūrėti naršyklės viduje. Reikia pasakyti, jog kai kurie ekspertai jau bandė atidaryti per naršyklę daugiau nei 500 MB dydžio PDF dokumentų, kurie vis tik neatsidarė. Tokiu būdu, pradžioje gali pasitaikyti tam tikrų integruotos priemonės problemų.

firefox-pdf-viewer

Yra ir kitų naujovių. Pavyzdžiui, Mozilla praneša apie klaidų pašalinimus, kurie sumažindavo pasileidimo greitį, taip pat integruota visa eilė naujų HTML5 funkcijų: CSS elementas @page, ilgio vienetai viewport-percentage, skirti CSS (vh, vw, vmin ir vmax), tuo tarpu CSS text-transform nuo šiol palaiko full-width. Canvas elementai dabar gali eksportuoti turinį, pasitelkiant canvas.toBlob(). Taip pat atsirado ir programinės įrangos kūrėjams skirtų naujovių, pašalintos įvairios klaidos. Šiandien galima tikėtis ir naujos, Android skirtos Firefox versijos pasirodymo el. parduotuvėje Google Play.

Tarp kitko, Mozilla ir toliau darbuojasi prie Windows 8 skirtos Firefox sensorinės sąsajos: neseniai kanale Nightly kompanija Mozilla pagal nutylėjimo talpinamas atitinkamas rinkinys, kuris anksčiau buvo plėtojamas kaip eksperimentinis rinkinys Elm. Kitais žodžiais tariant, tie, kurie naudojasi Firefox Nightly versijomis su operacine sistema Windows 8, nuo šiol gali išbandyti naująją sąsają.

firefox-metro-ui

Išbandyti Firefox su nauja Modern UI sąsaja gana paprasta: reikia užsukti į Firefox Nightly puslapį ir atsisiųsti standartinį Windows skirtą instaliatorių. Diegimo metu bus užduotas klausimas, ar Firefox Nightly reikėtų padaryti naršykle pagal nutylėjimą. Jei bus atsakyta teigiamai, melsvas blokas atsiras Windows 8 Modern aplinkoje. Jei naršyklės nepadarytume standartine sistemoje, ekrane pasirodys kitoks blokas, kuris paleis įprastą stacionarią Firefox versiją.

Preliminariais duomenimis, Windows 8 skirt Firefox sensorinį sąsaja veikia gana neblogai. Ji greitai, gana patraukli savo minimalia vartotojo grafine sąsaja, moka sinchronizuotis su stacionaria versija, kaip ir buvo galima tikėtis. Sąsaja nelabai skiriasi nuo sensorinės Internet Explorer 10 versijos, o tai vis tik negalima laikyti trūkumu. Vis tik kada pasirodys galutinė Windows 8 skirta Firefox versija, duomenų kol kas nėra.

 • Atsisiųsti Mozilla Firefox 19.0 iš kūrėjų puslapio: nuoroda

Dėmesionuorodos veikia naujienos publikacijos metu. Tinklalapis www.faceit.lt neatsakingas iš pakeitimus trečių šalių serveriuose, taip pat už padarytą žalą tos programinės įrangos, kurią parsisiuntėte, pasinaudoję www.faceit.lt rastomis nuorodomis.

5 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  bent jau apie 50 mb pdf puikiai atidaro. filmo dydžio pdf biški jau iškrypimas 🙂

 2. Smalsus parašė:

  Keista, bet pati FF dar nesusiranda update’o… 18.0.2 – up to date xDDD

  • jonas parašė:

   siuskis rankytem is mozilla puslapio. pas mane tai 16 versija apskritai buvo, pasiule manual budu siust dar vakar

  • guru parašė:

   siųskis google chrome ir nereikės čia dėl senų versijų skųstis

   • thermal parašė:

    nėr čia ko viską iš google turėti ir jiems savo asmeninius duomenis šerti. jau nervint pradėjo, kai chrome pradžios ekrane su paslaugų reklamą pradėjo brukt. firefox gerybinė naršyklė


Kitos kategorijos naujienos