Nokia pasiruošusi susikoncentruoti ties nebrangių išmaniųjų telefonų gamyba


Labai sparčiai netenkanti savo rinkos pozicijų kompanija Nokia dabar jau nėra didžiausiu mobilių telefonų gamintoju, jau nekalbant apie aliuzijas į išmaniųjų telefonų lyderių pozicijas, kadangi čia suomiai tenkinasi tik 5% rinkos. Visais frontais juos stumia P. Korėjos elektronikos gigantas Samsung Electronics, kuri bando aptarnauti maksimaliai įmanomą kiekį įvairių rinkos segmentų.

nokia-lumia-505-front

Išmanusis telefonas Nokia Lumia 505

Naujienų agentūra Reuters, nurodydama šaltinius kompanijoje Nokia, praneša, kad suomių mobilių įrenginių gamintojas ketina savo prioritetine kryptimi padaryti nebrangius išmaniuosius telefonus. Nokia konkurentais šioje nišoje taps kinų kompanijos Huawei ir ZTE. Apie naujus žingsnius šia kryptimi suomių kompanija gali pranešti parodoje MWC 2013, kuri savo darbą pradės jau šiandien. Beje, šaltiniai taip pat neigia gandus apie tai, kad Nokia planšetinis kompiuteris bus pristatytas būtent šiame renginyje.

Nokia strategijos pasikeitimas turi prasmės, kadangi brangių išmaniųjų telefonų rinka jau beveik prisisotino, tuo tarpu labai talpios besivystančių šalių rinkos pasiryžusios absorbuoti išmaniuosius telefonus už prieinamą kainą. Tiesa, sėkmingai pardavinėti nebrangią produkciją taip pat reikia mokėti, kadangi žema pelno marža turėtų būti kompensuoti didele apyvarta. Ar sugebės Nokia užkariauti potencialių klientų širdis su Windows Phone platformą turinčiais išmaniaisiais telefonais, pamatysime kiek vėliau, juo labiau, kad suomiams teks susidurti su ypač aktyvia Android platformos ekspansija.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos