nVidia pristatė Tegra 4i su integruotu LTE modemu


Parodos CES 2013 metu anonsuota nVidia platforma Tegra 4, kurią gamintojas vadina greičiausiu pasaulyje mobiliu procesoriumi (deja, to vis dar nepavyksta patikrinti praktikoje), kiek nuliūdino kompanijos gerbėjus, kurie tikėjosi pozicijų sustiprėjimo išmaniųjų telefonų sektoriuje, tačiau tai neįmanoma be kompaktiško ir integruoto sprendimo. Nežiūrint į puikius deklaruojamus energetinio efektyvumo ir produktyvumo augimo rodiklius, pagrindiniu Tegra 4 trūkumu yra integruoto mobiliojo ryšio modulio nebuvimas. Tarp kitko, būtent šią ypatybę Qualcomm vadina tuo aspektu, kuris užtikrina lyderio pozicijas.

tegra-4i-grey

Tegra 4 (kodinis pavadinimas „Wayne“) LTE modemas Icera i500 buvo išstumtas už pagrindinio kristalo ribų, nors didžioji dalis logikos ir buvo integruota. Kad būtų panaikintas šis trūkumas, nVidia ruošia Tegra linijos atnaujinimą. Kompanija nusprendė neatidėti savo triumfo ir paskubėjo anonsuoti naują produktą, kuris turi integruotą mobiliojo ryšio modulį. Kalbama apie Tegra 4i (kodinis pavadinimas „Grey“), į kurį pirmą kartą po Icera įsigijimo pavyko integruoti LTE modemą. Pastarąjį bus galima modifikuoti programiniu būdu, taigi tai leidžia nVidia lanksčiai nustatyti naujus dažnius ir sąsajas.

Tuo metu, kai Wayne skirtas naudojimui „super telefonuose“ ir planšetiniuose kompiuteriuose, platforma Grey pozicionuojama tik kaip išmaniųjų telefonų rinkos sprendimas. Antra vertus, apie galimybę Tegra 4i pamatyti planšetėse nVidia atsakė, jog esant norui, gamintojai galės panaudoti ir jį. Grey kristalo plotas sudaro 12 x 12 mm (FCCSP pakuotė), tuo tarpu Wayne – 14 x 14 mm (FCCSP) ir 23 x 23 mm (BGA).

tegra-4i-grey-02

Tegra 4i sukurtas, naudojant naują 4 branduolių procesorių R4 su patobulinta Cortex-A9 architektūra. Branduoliai buvo sukurti, glaudžiant bendradarbiaujant nVidia ir ARM specialistams: buvo intensyviai dirbama prie produktyvumo ir efektyvumo didinimo. Kompanija teigia, kad patobulinimų dėka galingumas padidintas maždaug 15-30%, tuo tarpu perėjimas prie 28 nm technologijos leido taktinį dažnį padidinti iki 2,3 GHz, taigi pasiektas dvigubas pranašumas prieš Tegra 3, kai energijos suvartojimo lygis netgi buvo sumažintas.

Žinoma, buvo pasinaudota technologijos „4-PLUS-1“ paslaugomis, kuris numato penkto branduolio panaudojimą su sumažintu taktiniu dažniu. Grafikos posistemė paveldėta iš Tegra 4, tačiau grafikos branduolių skaičius sumažintas nuo 72 iki 60 vienetų. Iš vyresnio procesoriaus atkeliavo ir fotografavimo funkcijos, signalinis vaizdų procesorius, video apdorojimo varikliukas ir optimizuota atminties sąsaja.

tegra-4i-grey-03

nVidia labai akcentuoja produktyvumo lygį mikroschemos 1 kv. mm, kartu pažymi, jog procesorius Tegra 4i pagal šį rodiklį 1,8 karto lenkia Tegra 4 su Cortex-A15 ir net 2,7 karto Qualcomm Snapdragon 800 su Krait 400 architektūra. Aišku, būtų įdomų pamatyti duomenis apie produktyvumo lygį vienam vatui, tačiau nVidia praneša, kad pagal šį parametrą naujokas lenkia Tegra 4.

Beje, kompanija nVidia absoliučios spartos rezultatus pateikia, remdamasi testu SpecINT: čia matyti, kad Grey nuo Wayne atsilieka maždaug 20%, tačiau maždaug tiek pat lenkia dar nepasirodžiusį Snapdragon 800.

Taip pat nVidia parodė ir etaloninę platformą Phoenix, kuri leidžia visiems suinteresuotiems gamintojams greitai ir be didelių sunkumų sukurti gana patrauklų išmanųjį telefoną su Tegra 4i. Prototipas turi 5“ įstrižainės ekraną su Full HD raiška (maksimali leidžiama ir Grey palaikoma raiška sudaro 1920 x 1200 taškų), korpuso storis – 8 mm, palaikoma 4G LTE, nugarinėje dalyje įdiegta 13 MP raiškos kamera su LED blykste, naudojama sensorinio ekrano technologija DirectTouch, energijos taupymo režimas PRISM 2, Chimera fotografavimo galimybės. Mikroschema palaiko 2 GB LPDDR3 operatyvios atminties.

tegra-4i-grey-04

Kompanija nVidia teigia, kad savo partneriams jau tiekia pirmuosius Tegra 4i pavyzdžius, tuo tarpu serijinių procesorių galima laukti 2013 metų pabaigoje. Savo ruožtu, tai reiškia, kad išmaniuosius telefonus su nVidia Grey pamatysime geriausiu atveju 2014 metų pradžioje. Iki to laiko etaloninė platforma Phoenix turės visus masinei rinkai skirto išmaniojo telefono bruožus – būtent vidutinei klasei ir skirtas naujasis nVidia produktas.

phoenix-reference-phone_int phoenix-reference-phone_tegra-4i

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos