Nešiojamų kompiuterių gamintojai tikisi, kad Intel ir Microsoft mažins kainas


Ultrabookai - gražūs, lengvi, ilgai "grojantys", tačiau brangūs ir nekonkurencingi

Ultrabookai – gražūs, lengvi, ilgai „grojantys“, tačiau brangūs ir nekonkurencingi

Jau niekam ne paslaptis, kad išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių puolimas yra visuotinis ir labai sėkmingas, tad tradicinių asmeninių kompiuterių gamintojams dienos atėjo tikrai nelinksmos.

Štai kompanijos IHS iSuppli analitikai beria druskos ir į taip nemažą žaizdą prognozuodami, kad 2013 metų pirmoje pusėje (o I ketvirtyje – ypatingai) nešiojamų kompiuterių pardavimai sumažės, o atsigauti bus galima tik antroje šių metų pusėje, kai scenoje pasirodys Intel procesoriai su Haswell mikroarchitektūra. Kad būtų galima išgyventi kuo ilgiau, šaltinių teigimu, dirbantys su Wintel (Windows + Intle) platforma rinkos dalyviai tikisi, kad jiems Intel ir Microsoft sumažins kainas ir taip padės rinkai greičiau atsigauti.

Antra vertus, patys kompiuterių gamintojai nesiima jokių žingsnių, kad būtų sulaukta iniciatyvų iš dviejų gigantų – Intel ir Microsoft – pusės. Pastarosios korporacijos, kaip taisyklė, savo produkcijos kainas pradeda mažinti III ketvirtyje, tačiau esant dabartinei situacijai, toks delsimas gali labai smarkiai smogti tiek atskiriems gamintojams, tiek ir visai nešiojamų kompiuterių rinkai apskritai, mano taivaniečių šaltiniai.

Operacinė sistema Windows 8 nesugebėjo pritraukti vartotojo susidomėjimo mobiliais asmeniniais kompiuteriais, kurie vis labiau spaudžiami telefonų ir planšečių. Tikimasi, kad per 2013 metus bus realizuota apie 200 – 300 mln. planšetinių kompiuterių. Palyginimui, nešiojamų kompiuterių segmentui šiemet  pranašaujama beveik 157 mln. vienetų, taigi neatmetama galimybė, kad mobilių kompiuterių gamintojai persimes į planšečių rinką, o kuo tai gresia Intel ir Microsoft, turbūt, jau galite numanyti.

2 komentarai (-ų)

  1. guru parašė:

    jau naivuoliai, nes tas žodis. viltis yra patys žino, kieno mama. jau greičiau meteoritas nukris (kas jau įvyko), nei ms su inteliu kainas nuleis. žodžiu, prajuokino, linksmas penktadienis gavosi 🙂

    • Saulius parašė:

      Na kad MS kainas dar gal ir imanoma… Bet kad Intel maizintu kainas va cia tai nerealu.


Kitos kategorijos naujienos