Pirmi nepriklausomi Intel Haswell procesorių testai


Iki Intel procesorių su Haswell mikroarchitektūra anonso lieka geri keturi – penki mėnesiai, ir tai yra pats laikas Internete pasirodyti bent preliminariems nepriklausomiems testams, kadangi Intel partneriai jau senokai yra gavę atitinkamus inžinerinius egzempliorius. Ir visai neseniai tai nutiko. Viename iš kaimynės Rusijos Interneto puslapių pasirodė informacija su Haswell procesoriaus, dirbančio 2.8 GHz taktiniu dažniu, testais.

Rezultatų palyginimui buvo pasirinkti modelio Intel Core i7-3770K (Ivy Bridge) duomenys. Testams panaudoti kompiuterių entuziastų tarpe populiarūs paketai SuperPi 1M & 32M, PiFast ir wPrime 32M & 1024M, naudojama 64 bitų operacinė sistema Windows 7. Koks motininės plokštės modelis buvo naudojamas testų metu (kaip žinia, Haswell reikalaus LGA 1150 lizdo), nepranešama.

haswell_vs_ivy

Taigi teste SuperPi 1M procesorius Intel Haswell netikėtai buvo lėtesnis nei pirmtakas Intel Ivy Bridge (atsilikimas sudarė apie 3,8%), tačiau ilgajame teste PiFast naujokas išsiveržė į priekį maždaug 3,1% – 5,9%. Abu testai remiasi vieno darbinio duomenų srauto aplikacijomis ir leidžia įvertinti mikroarchitektūros galimybes. Aišku, galutines išvadas daryti nereikėtų, kadangi Intel dar gali atlikti nemažai pakeitimų.

haswell_vs_ivy_multi_thread

Dirbant su keliais duomenų srautais ir apkrovus visus skaičiavimų branduolius, procesorius Intel Haswell sugeba visur aplenkti savo pirmtaką iš Ivy Bridge stovyklos. Prieaugis nedidelis ir sudaro nuo 0,03% iki 0,3%, tačiau jis yra, o serijiniuose modeliuose jis turėtų būti dar didesnis.

5 komentarai (-ų)

 1. Saulius parašė:

  Kolkas nieko gero… Nenustebciau kad failintu su spartos prieaugiu kaip su Ivy 😀

  • guru parašė:

   Jokio fail’o nėra. intel pasakė, kad dabar jos procesoriai rys mažiau elektros, tą ir daro. Jei absoliučiai daugumai user’ių užtenka dabartinių CPU greičio (turi planšetes ir vargo nemato), kam verstis per galvą, jei finansiškai tai įvertins tik mažuma. intelis ne labdaros organizacija, kad gamintų tik overclockeriams ir geimeriams, tai ir gamina taupius CPU, kad galėtų panaudoti telefonuose ir planšetėse.

 2. ZeroFM parašė:

  Aplink tiek AE pristatys kad PC vietoj radiatorių galėsit naudot . Manau kai perkamas PC absoliučiai daugumai nusišikt ant kiek W valgys kompas .

  • guru parašė:

   aš džiaugiuosi, kad intel nėra nusišikt į elektros sąnaudas (aišku ir dėl savo motyvų) ir kad pagalvoja už minią, kuri nuolat žliumbia, kad brangsta elektra ir pastoviai sąskaitos didėja. o kad AE pristatys, elektra vis tiek brangs (naivu tikėtis, kad pas mus kas nors atpigs).

 3. Meska parašė:

  pirksiu haswell


Kitos kategorijos naujienos