Pirmieji neoficialūs AMD procesorių APU Richland testai


Kaip jau žinome, AMD procesorių APU Richland – šiek tiek paspartintų APU Trinity versijų – anonsas turėtų įvykti kovo 19 d. Laimei, naujieji procesoriai turės ir architektūrinių patobulinimų, tame tarpe ir naujesnę grafikos posistemę su lengvai pakeltais taktiniais dažniais. Richland skaičiavimų branduolių dažnis, lyginant su pirmtakais, bus pakeltas 300 – 400 MHz.

Keturių branduolių AMD A10-6800K (Richland) taktinis dažnis sudarys 4,1 GHz, tuo tarpu  A10-5800K (Trinity) dažnis šiuo metu yra 3,8 GHz. Kokiu būdu tai įtakos praktinę spartą, mums siūlo įvertinti čekų puslapis OBR-Hardware. Testuose mes matome nemažą grafikos produktyvumo lygio prieaugį teste 3DMark 11, taip pat tam tikrą spartos prieaugį teste PCMark 7, kalbant apie skaičiavimų branduolius.

amd-richland-tests-01

amd-richland-tests-02

Žinoma, AMD APU skaičiavimų branduoliams dar toloka iki Intel branduolių, ypač Core i5 ir galingesniuose modeliuose, tačiau žiūrint iš integruotos grafikos perspektyvos, Intel grafiniams branduoliams iki AMD integruotų GPU yra dar toliau. Iš esmės, tai eilinį kartą patvirtina pateikti grafikai, AMD turi gana subalansuotą pasiūlymą, kalbant apie x86/GPU kombinaciją, o tai leidžia sakyti, kad naujos kartos žaidimų konsolių gamintojų pasirinkimas buvo gana logiškas.

4 komentarai (-ų)

 1. ZeroFM parašė:

  Kame logika lygint skirtingų klasių CPU ? A10-5800K vs 3570K kainos skirtumas 46% . O žiūrint iš grafikos pusės kaip ~62% pigesnis CPU vs 3770k gali 2x daugiau rinkt point .

  • guru parašė:

   kam reikia maksimalios spartos, tas core i5 ims, o kas savo galva galvoja, pasižiūrės kainos ir greičio santykį ir pamatys, kad amd apu yra zajabys procesoriai. jei richland kainos bus trinty lygio, galima drąsiai a10-6800 imti.

   „46 proc. kainos skirtumas“ – nelabai. a10-5800k – 385 lt, 3570k – 715 lt, visi geri 86 proc gaunasi. o greičio skirtumas – vos 31 proc. (apie gpu nešneku, čia vieni vartai)

 2. komentorius parašė:

  O tai kokio velnio skirtingi Inteliai paimti?
  Galėjo būti arba abudu abiejuose testuose, arba tas pats, arba jau tada iš viso nekišti. O dabar tai š.. o nepalyginimas čia…


Kitos kategorijos naujienos