Pirmieji nVidia flagmano GeForce GTX Titan testai


geforce_gtx_titan_3-way-sli

Su kompanijos nVidia leidimu teminiuose portaluose pasirodė vaizdo plokštės GeForce GTX Titan testai. Priminsime, kad šis grafinis adapteris sukurtas 28 nm technologiją naudojančio grafinio procesoriaus GK110 (Kepler) pagrindu, turinčiu 2688 CUDA branduolius, 224 tekstūrinius (TMU) ir 48 rasterizacijos (ROP) blokus. Už šilumos išsklaidymą atsakinga plastiku uždengta magnio lydinio plokštelė su keliais aliuminio radiatoriais ir 90 mm turbininiu ventiliatoriumi.

Vaizdo plokštė palaiko PCI Express 3.0 х16 sąsają; maitinimo posistemė turi „6+2“ fazių. Papildomas maitinimas gaunamas per 8-pin ir 6-pin jungtis, TDP Lygis neviršija 250 W. Įdiegta 6144 MB GDDR5 operatyvios atminties su 384 bitų magistrale ir dirbančia 6000 MHz taktiniu dažniu. GPU bazinis taktinis dažnis sudaro 837 MHz, tačiau GPU Boost režimo dėka jis gali būti padidintas iki 876 MHz.

geforce-gtx-titan-specs-compared

Apibendrinant gautus testus žaidimuose ir sintetinėse programose, galima sakyti, kad plokštės GeForce GTX Titan savo konkurentą su vienu GPU – AMD Radeon HD 7970 GHz Edition – palieka toli užnugaryje, tačiau reikia turėti omenyje, kad AMD produktas yra žymiai pigesnis. Jei kalbėtume apie „dvigalvį“ Radeon HD 7990, kuris ir turėtų žaisti su nVidia flagmanu toje pačioje svorio kategorijoje, daugumoje atvejų čia galima matyti AMD persvarą.

geforce-gtx-titan-benchmarks

Po etaloninės Radeon HD 7990 pasirodymo, kuris pažadėtas po poros mėnesių, šio tandemo kaina turėtų sumažėti. Aišku, vartotojas sėkmingai gali įsigyti ir porą vaizdo plokščių – GeForce GTX 680 arba Radeon HD 7970, kurios gali apeiti tą pačią GeForce GTX Titan. Tiesa, kai kurie entuziastai jau bando 3-Way SLI konfigūraciją su naujai „iškeptu“ nVidia flagmanu, kuris jau spėjo pasiekti keletą pasaulio rekordų tokiose disciplinose, kaip 3DMark 11 ir 3DMark Vantage

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos