Pati pirmoji Photoshop versija pateko į Kompiuterinės istorijos muziejų


Sudariusi specialią sutartį su kompanija Adobe Systems, Kompiuterinės istorijos muziejus viešai leido pasigrožėti pirmąja grafinio redaktoriaus Photoshop versija ir jos išeities kodais.

Photoshop kūrimas buvo pradėtas dar XX a. 9 dešimtmetyje, autoriumi laikomas amerikiečių specialiųjų efektų specialistas John Knoll, kuriam tuo metu padėjo jo brolis. 1988 metų spalio mėnesį pasirodė redaktoriaus Photoshop 0.63 versija; po dviejų metų kompanija Adobe įsigijo Photoshop ir patobulinusi išleido jau 1.0 versiją. Greitai šis produktas tapo populiariausiu pasaulyje grafinių vaizdų redaktoriumi.

photosop_first-01

Iš Kompiuterinės istorijos muziejaus puslapio galima atsisiųsti Photoshop 1.0.1 versijos išeities kodus – tos pačios programos, kuri pasirodė prieš 23 metus. Iš viso prieinama 179 failai, kurie apima apie 128 tūkst. kodo eilučių. Pagrindinė dalis (maždaug 75 proc.) buvo parašyta su programavimo kalba Pascal. Aišku, kodas pateikiamas ne komerciniam naudojimui.

Šiandien Photoshop laikomas komerciniu rastrinių vaizdų redagavimo lyderiu ir bene žymiausiu kompanijos Adobe produktu. Paketas prieinamas operacinėms sistemoms Windows ir Mac OS X, nors pirmoji versija buvo skirta tik Mac kompiuteriams.

photosop_first-02

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos