Programinės įrangos kūrėjams skirtas Ubuntu Mobile pasirodys vasario 21 d.


Kompanija Canonical, dar šių metų vasario pradžioje anonsavusi Ubuntu Mobile, jau nurodo, kad maždaug turėtų pasirodyti sistemos išeities kodai ir paruošti testavimui atvaizdai.

Remiantis kūrėjų planais, vasario 21 d. entuziastai, Beta testuotojai ir suinteresuoti gamintojai galės gauti laisvą prieigą prie sistemos branduolio, vartotojo aplinkos ir pirmųjų diegimo atvaizdų. Canonical pranešė, jog tiksliniais įrenginiais taps Samsung Galaxy Nexus ir LG Nexus 4, priklausantys firminei Google Nexus linijai.

ubuntu-phone-os-hands-on

Ubuntu Mobile yra skirtas plačiam išmaniųjų telefonų spektrui – tiek įprastiems įrenginiams, tiek ir hibridiniams, leidžiantiems transformuoti įrenginį į pilnavertę darbinę sistemą su docking-stotele. Kūrėjams jau paruošta SDK Beta versija, o taip pat pateiktos rekomendacijos, kaip kurti aplikacijas ir jų dizainą. Ubuntu išmanieji telefonai turėtų pasirodyti 2014 metų pradžioje, o kol kas bus vykdomasis išplėstinis beta testavimas.

Nexus įrenginių pasirinkimas sąlygotas tuo, jog juose yra galimybė gauti laisvą prieigą prie programinės platformos, o tai leidžia įdiegti kitas sistemas, tuo tarpu Google reguliariai viešai publikuota išeities kodus, o taip pat savo nuosavus binarinius failus, išnaudojančius grafikos spartintuvų, daviklių ir radijo modulių galimybes. Canonical praneša, jog teoriškai neprieštaraus Ubuntu įdiegimui į bet kokį kitą Android įrenginį su panašiu funkcionalumu, tačiau kompanija tik du paskutiniuosius Google Nexus serijos išmaniuosius telefonus.

Be to, Canonical jau dabar ragina apsilankyti jos paviljone, kuris bus įrengtas parodoje Mobile World Congress 2013 (vasario 25 – 28 d. Barselona, Ispanija). Čia kompanija atskleis daugiau detalių apie sistemą ir infrastruktūrą, o taip pat Ubuntu plėtros planus, pasitelkiant mobiliojo ryšio operatorius ir įrenginių gamintojus. Priminsime, kad esminiu Canonical partneriu, populiarinant naująją sistemą, turėtų tapti Amazon, kuri pateiks pradinę multimedia turinio platinimo platformą. Aplikacijų platinimas, vartotojų duomenų saugojimas bus įgyvendinamas, pasitelkiant nuosavą „debesų“ tarnybą Ubuntu One.

2 komentarai (-ų)

  1. CRy33B parašė:

    O tai ne siandien bus ta diena? Ubuntu.com nuo vakar paleistas atgalinis laikmatis,kuris baigiasi 19val Lietuvos laiku.Kas tada ten?

    • thermal parašė:

      skaitliukas apie tablet’o pristatymą kalba, o čia apie ubuntu phone parsisiuntimo galimybę – skirk pelus nuo grūdų, žmogau 😉


Kitos kategorijos naujienos