Steve Mollenkopf: Qualcomm keliomis kartomis lenkia savo konkurentus


Goldman Sachs organizuotos technologijų ir Interneto konferencijos metu kompanijos Qualcomm vyriausiasis operacinis direktorius Steve Mollenkopf, portalo ZDnet teigimu, atsakinėjo gana atvirai ir nesikuklino reikšdamas savo nuomonę apie konkurenciją technologijų industrijoje ir savo kompanijos reikalus.

Steve Mollenkopf pažymėjo, kad Qualcomm yra unikalioje padėtyje – ji pirmauja bevielių technologijų industrijoje, kurios intensyviai naudojamos išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. „Jei pažiūrėtumėte į LTE rinką – tai yra mūsų jau trečia karta“, – teigė jis. „Dauguma kompanijų ketina išleisti įrenginius, kurie galėtų konkuruoti su mūsų pirmąja karta“.

Steve Mollenkopf Qualcomm

Kad galėtų ką nors pasiūlyti kovai su Qualcomm trečiąja platforma, toliau tęsė kompanijos atstovas, varžovai privalo ne tik pateikti LTE palaikymą, tačiau ir užtikrinti pranašumą kitose srityse: „Aš manau, šioje srityje nieko nepasikeis, kadangi mes čia jaučiame lyderio pranašumą“, – konstatavo Steve Mollenkopf.

Kalbėdamas apie tai, kad Qualcomm yra ARM procesorių plėtros priešakyje, vyriausiasis operacinis direktorius nurodė tolimesnę mobilių procesorių ir vaizdo spartintuvų integracijos būtinybę, kadangi tai yra būtinas faktorius tiek būsimai Qualcomm sėkmei, taip ir kitokiam industrijos žaidėjui, norinčiam pasiekti aukštumas bevielių technologijų srityje.

Dauguma tų, kurie nesistengė siekti integracijos, jau pasitraukė iš verslo“, – reziumavo Steve Mollenkopf, o kartu pridūrė, jog klaidinga yra manyti, kad neva neįmanoma lyderiauti tiek technologijose, tiek ir inovacijose vienu metu. „Mes tiesiog netikime, kad integracija nesuderinama su technologiniu pranašumu“, – pabrėžė jis. „Mes girdėjome tai jau daugelį metų iš eilės konkurentų, ir kai kurių jau nebėra“.

Jis teigė, kad šios inovacijos yra reikalingos dėl būtinybės sujungti išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir taip vadinamų smartbookų ekosistemas, taip pat pridūrė: „Dabar nuostabiausia šioje industrijos šakoje yra tai, kad galima demonstruoti įvairiausius kūrybinius sugebėjimus įrenginių formatų srityje. Tai lemia, jog aplinka yra teigiama visoms kompanijoms, kurios ateina į mobilią sferą“.

Toliau diskutuodamas apie inovacijas, Qualcomm atstovas palietė ir Windows 8 temą. Jis sutiko, kad operacinei sistemai reikės tam tikro laiko, kad pasiektų sėkmės, tačiau Qualcomm atidžiai svarsto atsiveriančių galimybių perspektyvas. Konkretizuodamas savo pasakymą, Steve Mollenkopf pažymėjo, kad su Windows 8 ji sieja nemažas viltis ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau yra gana atsargi šiuo momentu.

Kalbėdamas apie ilgalaikę perspektyvą, jis teigė, jog Windows 8 programinis modelis remiasi sensorine sąsaja ir „debesų“ tarnybomis, darydama kompiuterius labiau priklausomus nuo Interneto, juo labiau, kad ateityje sukurtos aplikacijos vis dažniau naudos tą patį technologijų rinkinį, kuris dabar prieinamas Windows RT. Kompanijos atstovas taip pat pagarsino Qualcomm planus, susijusius su Windows ekosistema: „Mes manome, kad įvyks esminiai pasikeitimai programinėje aplinkoje ir Windows ateitis leis mums visame tame sudalyvauti“.

Vis tik kalbėdamas apie artimiausią ateitį, Steve Mollenkopf nurodė, jog reikės laiko, kol vartotojai priims šią naują kompiuterinę aplinką, ir išreiškė įsitikinimą, kad Microsoft ir jos partneriams reikia daugiau eksperimentuoti su kompiuterių formatais. Tačiau iš esmės jis visai optimistiškai vertina Microsoft gebėjimą pasiekti tai, kas užsibrėžta.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos