Dar vienas šaltinis AMD Radeon HD 8000 laukia tik IV ketvirtyje


Pirmos neraminančios žinios apie būsimų AMD vaizdo plokščių Radeon HD 8000 (Sea Islands) vėlavimą mus pasiekė iš Švedijos, tačiau panašu, kad atsiranda vis daugiau manančių, kad visa tai bus tiesa. Švedų kolegas palaiko ir vokiečių puslapis VideoCardz, kuris nusprendė pabandyti apibendrinti surinktą informaciją ir priėjo išvados, kad anksčiausiai AMD naujus grafinius adapterius tik 2013 m. IV ketvirtyje.

AMD-Radeon-January-2013-Slide-2

Kad Sea Islands atstovai pasirodys tik šių metų pabaigoje, o gal net ir 2014 m. pradžioje, galima spėti ir iš AMD atstovų pranešimo Twitter paskyroje, kuriame kalbama, kad kompanija yra visai patenkinta dabartine Radeon HD 7000 (Southern Islands) serija, ja patenkinti ir kompanijos partneriai. Juo labiau, kad esami pasiūlymai savo spartos ir kainos santykiu pilnai gali konkuruoti su nVidia Kepler atstovais. Ar reikia kur skubėti, jei nVidia tai pat planuoja savo naujųjų GeForce GTX 700 serijos vaizdo plokščių debiuto šių metų pabaigoje?

Radeon-HD-8000-Delayed-tweet

Matyt, kompanija AMD dabar stengiasi visą dėmesį sutelkti į naujos kartos žaidimų konsolėms XBOX 720 ir PlayStation 4 skirtos grafikos kūrimą. Aišku, galima būtų manyti, kad niekas netrukdo lygiagrečiai darbuotis ir prie Sea Islands adapterių, tačiau AMD tikrai yra nepavydėtinoje finansinėje padėtyje, o laisvų resursų, matyt, visiškai neturi. Aišku, puikus naujos kartos konsolių debiutas gali tikrai sustiprinti AMD padėtį (tiek finansine, tiek rinkos dalies prasme), o jei nVidia taip pat vėluos su naujienomis, AMD praktiškai nieko nepraras. Aišku, galima baimintis būsimo nVidia GeForce Titan, tačiau šis adapteris tikrai didelių vėjų grafikos srityje nesukels, ypač kai kaina sudaro apie 1300 JAV dolerių. Aišku, visada galima tikėtis, kad AMD slapčia darbuojasi, liedama devintą prakaitą, o pavasarį mūsų laukia siurprizas…

AMD-Radeon-January-2013-Slide-1 AMD-Radeon-January-2013-Slide-3

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos